0850 473 7940 Dolandırıcı Numarası

HoneyBadger

Kilopat
Bu numara kendini D-Smart olarak tanıtıyor ve internet paketi öneriyor. Sonrasında ise kişisel bilgilerinizi istiyor. D-Smart'ın canlı destek hattına sordum bu numarayı ve kendilerine ait olmadığını söyledi. Dikkatli olmak lazım.

d-smart.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Özellikle bir yerden telefon beklemiyorsanız kayıtsız numaraları açmayın. Yok dsmart yok digiturk yok banka numarası yapıyorlar, hepsi dolandırıcı. Benim anlamadığım bu adamların numarası belli, hat sahibi belli neye güvenip böyle milleti kandırıyorlar? Bu işin cezası ağır değil mi?

Özellikle bir yerden telefon beklemiyorsanız kayıtsız numaraları açmayın. Yok dsmart yok digiturk yok banka numarası yapıyorlar, hepsi dolandırıcı. Benim anlamadığım bu adamların numarası belli, hat sahibi belli neye güvenip böyle milleti kandırıyorlar? Bu işin cezası ağır değil mi?
Normalde açmıyordum ama 1 haftaya yakındır sürekli arıyorlar en son tak etti açtım.

Taşerondur büyük ihtimal.
Sanmıyorum çünkü internetinizin taahhütü 1 ay içinde bitecek dedi halbuki 4 ay var bitmesine. Buradan bile bir şirketle bağları olmadığı çok belli sallıyorlar her şeyi.

TrueCaller üzerinde de 112 kişiyi rahatsız ettiği rapor edilmiş. Yani tek mağdur siz değilsiniz.

Bu uygulamayı tavsiye ederim. Siz açmadan numaranın hangi şirkete veya kime ait olduğunu veritabanından sorguluyor. Çok şikayet varsa direk dolandırıcı olduğunu anlayıp açmayabilirsiniz.

Screenshot_2018-10-21-12-19-08-491_com.truecaller.png

TrueCaller üzerinde de 112 kişiyi rahatsız ettiği rapor edilmiş. Yani tek mağdur siz değilsiniz.

Bu uygulamayı tavsiye ederim. Siz açmadan numaranın hangi şirkete veya kime ait olduğunu veritabanından sorguluyor. Çok şikayet varsa direk dolandırıcı olduğunu anlayıp açmayabilirsiniz.

Eki Görüntüle 338701
Mağdur demeyelim hiçbir bilgimi vermedim konuşmalarından şüphelendiğim için biraz yüksek sesle fırçalayıp kapattım. Buradaki arkadaşlar bu dolandırıcılara kanmasın diye paylaşım yaptım.

Mağdur demeyelim hiçbir bilgimi vermedim konuşmalarından şüphelendiğim için biraz yüksek sesle fırçalayıp kapattım. Buradaki arkadaşlar bu dolandırıcılara kanmasın diye paylaşım yaptım.
Babama bu tip aramalardan çok sık geliyor. En son Polonya numarasından birisi cevapsız çağrı atıp duruyordu. Her gün rastgele 2 defa arıyor, çalmadan kapatıyordu. Çareyi engellemekte buldum. Polonya numarası olması ve geri arama yaparsan sana yazılacak fatura da çok ilginç...

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı