0850 numraralı dolandırıcılar

efeguney1

Hectopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
İ3 8100 - GT1030 - 8GB DDR4 RAM
Herkese merhaba.
Az önce 0850 ile başlayan bir numara beni aradı ve hizmetimde Digitürk olduğunu ve bağlatsam da bağlatmasam da faturam aynı geleceği söylendi. Bu numaranın benzeri yaklaşık 6 ay önce aramıştı ve aynısını söylemişti, ben de tedbir ve bilgi almak amacı ile Digitürk ve TurkNet ile iletişime geçtim ve böyle bir şeyin olmadığı haberini alınca reddetmiştim. Bugün de aynı şeyler yaşanınca bunları ve bu numaranın gerçek TurkNet numarası olmadığını o dolandırıcıya söyledim ve anında yüzüme kapayıp engelledi beni :). Ben sizleri bilgilendirmek istedim çünkü webde bununla ilgili kaynaklar çok az (Technopat harici). Zaten TurkNet web sitesinde kendi numaraları bulunmakta, yani o numara harici numaralarla itibar etmeyiniz. TurkNet kullanan bir arkadaşınıza da söylerseniz bu durumu onun açısından iyi olur.
İyi forumlar herkese.

TürkNet kullanıcılarının başına gelen tipik bir olay. Başvurduğunuz anda nasıl oluyorsa o dolandırıcılar anında sizi arıyorlar ve Digitürk'den aradıklarını iddia ediyorlar. TürkNet'e geçmek istemiyorum bu yüzden işte.

Yıllardır aynı sorun var yetkililer önlem almıyor.
@EkmekArasiHDD TurkNet ile alakası yok. Ben TurkNet'de Türk Telekom'da kullanmıyorum ama beni de arıyorlar. Sırayla bütün numaraları deneyerek önce telesekreterden arıyorlar sonra müşteri hizmetleri adı altında dolandırıcılar arıyor.

Turk.net'ten ayrıldım hala arıyorlar. Bende bilerek konuşmayı uzatıp dalga geçiyorum. Ne yaptıklarını fark etsinler..

Beni de sürekli arıyorlardı. Ben de artık her aradığında dalga geçiyordum. En son arkadaşım yanımdayken bayağı dalgaya vurmuştuk. Telefondaki kadın sinirlenip bağırıp çağırmıştı biz de durur muyuz kadının o haliyle de dalga geçtik :D. Artık aramıyorlar küstüler galiba. Keşke tekrar arasalar. Tehdit falan ederlerse de aldırmayın siz daha çok tehdit edin.

Yıllardır aynı sorun var yetkililer önlem almıyor.
@EkmekArasiHDD TurkNet ile alakası yok. Ben TurkNet'de Türk Telekom'da kullanmıyorum ama beni de arıyorlar. Sırayla bütün numaraları deneyerek önce telesekreterden arıyorlar sonra müşteri hizmetleri adı altında dolandırıcılar arıyor.
Ben 0850 ile başlayan numara gördüğüm anda anında kapatıyorum. Ama bu şikayetleri genelde TürkNet kullanıcılarından duyduğum için öyle dedim.

Ben sadece 2 tane 850'li numara açıyorum. İkisi de kayıtlı. Birisi İş bankası, diğeri de Millenicom. Millenicom sadece altyapı çalışması yapılacağı zaman arıyor. Başkasını açmıyorum. Banka da yüksek meblağ işlemleri onaylamak için arıyor. Kullandıklarınızı kaydedin. Gerisini kapatın.

Geri
Yukarı