0'dan çalışmaya nereden başlanmalı?

Türkçe için günlük 30 paragraf ve dil bilgisi konu çalışmasına başlayabilirsin. Matematiğin başlangıç için hiç fena değil, onun için de konu çalışıp üstüne üç dört beş'ten çözmeni öneririm, başlangıç için çok güzel kitaptır. Konu çalışmalarını bıyıklı Matematik'ten yapabilirsin. Fene de ufaktan başlayabilirsin. Kanal olarak Fizik'te Özcan aykın, Kimya'da görkem şahin (benim hocam), Biyoloji'de dr. Biyoloji öneririm. Kaynak olarak da Fizik'te üç dört beş, Kimya'da orbital, Biyoloji'de biyotik alabilirsin.

Çok teşekkür ederim. Günde kaç saat ders çalışmam yeterli olur üniversite sınavında güzel bir sıralama yapmam için.

Çok teşekkür ederim. Günde kaç saat ders çalışmam yeterli olur üniversite sınavında güzel bir sıralama yapmam için.
Bunun bir sınırı yok açıkçası. Sadece bir anda çat diye 9-10 saatle başlama, ufak ufak arttırarak gidersin. Onun dışında en başlarda sıkılmamak adına haftada seçtiğin bir günü boş bırakabilirsin. O günlerde ya dışarı çıkıp bir şeyler yaparsın veya yine de çalışacağım diyorsan ufak ufak eksiklerini giderirsin.

Bunun bir sınırı yok açıkçası. Sadece bir anda çat diye 9-10 saatle başlama, ufak ufak arttırarak gidersin. Onun dışında en başlarda sıkılmamak adına haftada seçtiğin bir günü boş bırakabilirsin. O günlerde ya dışarı çıkıp bir şeyler yaparsın veya yine de çalışacağım diyorsan ufak ufak eksiklerini giderirsin.

Dediğin yayın evinden temel için kitap alıp çalışmalara başlayacağım. Zaten günde 9 saat ders çalışabilecek biri değilim günde 4 saatimi ayırsam yeterli olabilir diye düşünüyorum tavsiyelerin için çok teşekkürler.

Dediğin yayın evinden temel için kitap alıp çalışmalara başlayacağım. Zaten günde 9 saat ders çalışabilecek biri değilim günde 4 saatimi ayırsam yeterli olabilir diye düşünüyorum tavsiyelerin için çok teşekkürler.
4 saat başlangıç için iyi ama ufak ufak arttır sonradan. 12'ye geçince 4 saat az kalır. İyi çalışmalar.

Yeni konular

Geri
Yukarı