0'dan kurulacak rig sistem için marka önerisi

Asus'un dual mini versiyonu ve Msi'ın ventus versiyonu en kötü soğutmaya sahip kartlardır, bu işte kart markası değil modeli önerilebilir o da eğer 3070ti ve üzeri kartlar alacaksanız. Ondan aşağıdaki kartlar zaten ısınma sorunu olmayan gddr6 kullanan kartlar, onlarda da soğutmaya değil fiyata bakmalısınız. En ucuzu neyse onu alın.
Fiyat çok çok iyi olmadıkça AMD alınmaz mining için özellikle 2.0'ın geleceğinin kesinleştiği şu günlerde. O 5700xt dediğiniz kart raven'de 20 mhs veriyor, 7000-7500 liraya alabileceğin 3060 bile 24 mhs veriyor. Farkın en az olduğu coin buydu, diğerlerini söylemiyorum bile. Ölü yatırım yani şu an o kart. Oyun performansı da 3060'ın bile kat kat gerisinde. Bu işe girip 3 4 ay kazım yapıp satarım diyorsan alabilirsin AMD kartları, ama eğer ileriyi düşünüyorsan elinde patlar onlar. 3000 serisine bak, 1600 serisi de ölü artık.

ASUS'un Dual mini versiyonu ve MSI'ın Ventus versiyonu en kötü soğutmaya sahip kartlardır, bu işte kart markası değil modeli önerilebilir o da eğer 3070 Ti ve üzeri kartlar alacaksanız. Ondan aşağıdaki kartlar zaten ısınma sorunu olmayan GDDR6 kullanan kartlar, onlarda da soğutmaya değil fiyata bakmalısınız. En ucuzu neyse onu alın.
Fiyat çok çok iyi olmadıkça AMD alınmaz mining için özellikle 2.0'ın geleceğinin kesinleştiği şu günlerde. O 5700XT dediğiniz kart Raven'de 20 mhs veriyor, 7000-7500 liraya alabileceğin 3060 bile 24 mhs veriyor. Farkın en az olduğu coin buydu, diğerlerini söylemiyorum bile. Ölü yatırım yani şu an o kart. Oyun performansı da 3060'ın bile kat kat gerisinde. Bu işe girip 3 4 ay kazım yapıp satarım diyorsan alabilirsin AMD kartları, ama eğer ileriyi düşünüyorsan elinde patlar onlar. 3000 serisine bak, 1600 serisi de ölü artık.

1-1.5 yıldır gelecek deniyor ETH 2.0 ama bir göremedik. En erken 2023 civarlarında geleceğini düşünüyorum hatta 2024'e bile sarkabilir. 3060'la 5700XT arasında 2 kat kazanç farkı var. Yani biriyle 1 yılda kazanacağı parayı diğeriyle 2 yılda kazanacak. Diyelim ki 3060'ın LHR kilidini kaldırdı ki bu sanırım ilk çıkan 3060'larda mümkündü yine de 5700XT'ye yetişmiyor. 8-9k civarına bulacağı temiz garantili 5700XT sıfır 3060'dan çok daha iyi kazandırır ve ETH 2.0 gelmeden kart kendini amorti eder. Üstelik 5700XT 3060'dan daha az güç çekiyor miningde. Arkadaş miningde kullanacağım diyor sen oyun performansı diyorsun.

1-1.5 yıldır gelecek deniyor ETH 2.0 ama bir göremedik. En erken 2023 civarlarında geleceğini düşünüyorum hatta 2024'e bile sarkabilir. 3060'la 5700XT arasında 2 kat kazanç farkı var. Yani biriyle 1 yılda kazanacağı parayı diğeriyle 2 yılda kazanacak. Diyelim ki 3060'ın LHR kilidini kaldırdı ki bu sanırım ilk çıkan 3060'larda mümkündü yine de 5700XT'ye yetişmiyor. 8-9k civarına bulacağı temiz garantili 5700XT sıfır 3060'dan çok daha iyi kazandırır ve ETH 2.0 gelmeden kart kendini amorti eder. Üstelik 5700XT 3060'dan daha az güç çekiyor miningde. Arkadaş miningde kullanacağım diyor sen oyun performansı diyorsun.
Dediklerimden tek kelime anlayamamışsın, sallayıp durmuşsun. Sen git 9500e 5700xt al 56 mhs al, ben 7500e 3060 toplayıp 40 mhs alıyorum. Oyun performansı filan diyip saçmalamışsın çünkü dediğim şeyleri anlayamamışsın, kendinle çelişmen de ayrı bir saçmalık. Hem 5 6 ay sonra gelecek diyorsun hem de hala 5000 serisi kart öneriyorsun adama, f fazla vakit kaybetmeye gerek yok. Sana iyi şanslar :)

ASUS'un Dual mini versiyonu ve MSI'ın Ventus versiyonu en kötü soğutmaya sahip kartlardır, bu işte kart markası değil modeli önerilebilir o da eğer 3070 Ti ve üzeri kartlar alacaksanız. Ondan aşağıdaki kartlar zaten ısınma sorunu olmayan GDDR6 kullanan kartlar, onlarda da soğutmaya değil fiyata bakmalısınız. En ucuzu neyse onu alın.
Fiyat çok çok iyi olmadıkça AMD alınmaz mining için özellikle 2.0'ın geleceğinin kesinleştiği şu günlerde. O 5700XT dediğiniz kart Raven'de 20 mhs veriyor, 7000-7500 liraya alabileceğin 3060 bile 24 mhs veriyor. Farkın en az olduğu coin buydu, diğerlerini söylemiyorum bile. Ölü yatırım yani şu an o kart. Oyun performansı da 3060'ın bile kat kat gerisinde. Bu işe girip 3 4 ay kazım yapıp satarım diyorsan alabilirsin AMD kartları, ama eğer ileriyi düşünüyorsan elinde patlar onlar. 3000 serisine bak, 1600 serisi de ölü artık.

Şu an için 3060 Ti en iyi gibi geliyor marka seçmeye çalışıyorum.

Şu an için 3060 Ti en iyi gibi geliyor marka seçmeye çalışıyorum.
Bulabilirseniz samsung bellekli olanı alın, kilit %100 kırıldı ama samsung bellekli bulabilirseniz 30 watt daha az tüketimi var hynix'e göre, ikisi de aynısını kazar hemen hemen. Yukarıda size AMD öneren arkadaş şu an ne diyor acaba, o öve öve biteremediği 5700xt'si 3060ti'dan az kazıyor şu anda :)

Modele çok takılmayın 3060ti'da, palit ve gainwardlar güzeldir, beyaz galaxlardan bulabilirseniz onlar top seviyedeler. Gaming x veya z almayın, onlara bios atmanız gerekir tam hash alabilmek için. Gigabyte da fiyat çok çok iyi değilse tercih edilmemeli, soğutması çok çok iyi değil.

Yeni konular

Geri
Yukarı