0x0000001e mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 10

Kutluhan077

Femtopat
Daha fazla  
Windows 10 Pro 64 Bit.
HP Pavilion notebook.
Intel i5-8300h 2.30GHz
16 GB RAM yeni takıldı 2 ekran kartı 1--Intel UHD Graphics 630 2---1050 Ti 4 GB.
HDD 1TB yeni takıldı.
040321-78031-01 minidump dosyam.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------
Öncelıkle soyle bundan 4 gun once 0x0000001e hatası aldım HP'yi aradım bana bayağı bir şeyler yaptırdır. Driverlerımı guncelledı, mınıdumpı duzeltı, bir şeyler yaparken laptop yenıden baslatma ıstedı, bastı ve acılmadı. Dedıgı Windows sıstemınde bir sorun var, sıfırlanıp yenıden kurulması. Dun bilgiseyarcıya götürdüm, belleğin arızaları bozulmuş dendı. Degısmesı lazım dedi. Tamam dedım. 1TB HDD alıp taktırdım. Laptopu komple sıfırlayıp tekrardan Windows 10 kurulumu yaptı, bılgıseyar açıldı. Bugun sabah 11:56'da bılgıseyarı actıgımda acılırken 0x0000001e hatasını aldım. Aynı hata sıfır bellek takıldı, bılgıseyar komple sıfır şu an yıne de aynı hatayı alıyorum. Yardımcı olabılıcek bırı var mıdır?

BIOS'u varsayılan ayarlara döndürün ve HP 3D Driveguard ya da HP Mobile Data Protection Sensor yüklüyse kaldırın. Hatta tüm HP yazılımlarını kaldırın ve BIOS'ta HDD/SSD için koruma ya da kontrol ayarı varsa kapatın. Sorun çözülürse bildirin.

Geri
Yukarı