0x0000007B mavi ekran hatası

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı uyarısı aldım. 1 gün sonra Windows Başlatılıyor ekranında takılıp reset atıyordu bilgisayar. Yeniden başlatmayı kapat dedim bu mavi ekranı aldım. Sonra reset attım yine aynı sorun. Anakart, işlemci ve RAM sorunsuz çalışıyor. SSD'ye kurulu sistem. Ama HDD'de kuruluymuş gibi HDD'yi çıkartınca yine açılmıyor.

-H61M S2PV
-4 GB 1333 MHZ RAM
-İ3 3240
-320 GB HDD
-240 GB SSD

Screenshot_20191231-204813.png

SSD'yi çıkartıp HDD'ye Windows kurmayı dene. Kurulum başarılı olursa HDTune indir. HDD bad sector var mı sağlığı nasıl diye kontrol et.
Önceden Windows 7 kalıntısı varsa üstüne Windows 10 kurarsam bir sakıncası var mı?

Sen sonuçları yazınca mesajın birleşecek bana bildirim gelmeyecek. Birleşmesin bildirim gelsin diye yazıyorum bunu. Başka sorun yoksa cevap verme ki sonuçların bildirimi gelsin.
Hocam SSD'yi çıkartınca anakart yazısından sonra direk Reboot device falan sordu. Windows ekranı gelmedi.

HDD'den SSD'ye klonla geçmişsen normal. Temiz kurulum yapın hangisi sağlamsa. 7b çoğu zaman GPU kaynaklı olur bilginize.
İşlemcinin içindeki GPU bozulmuş olabilir mi? Bilgisayarcıya götürdüm bakalım. Çok teknik bilgim olmadığı ve daha önce hiç yapmadığım için götürmek zorunda kaldım.

Sondakini yanlış yazmışım sildim. 3B ile karıştırdım. GPU aklından çıkar bu sorun HDD ve boot kaynaklı.
Dediğim şekilde temiz kurulumla düzgün BIOS ayarıyla düzelir.
Teşekkürler bilgi ve düzeltmen için.
@Murat5038 @Unavailableuser Bilgisayarcıyla görüştüm donanımsal bir sorun yok Windows çökmüş temiz kurulum yapıp teslim edeceğim dedi. Aynen dediğiniz gibi boot etmek gerekiyormuş.
HDD'den SSD'ye klonla geçmişsen normal. Temiz kurulum yapın hangisi sağlamsa.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı