0x0000007B mavi ekran hatası

Makaleler
115
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Windows Sabit Disk Sorunu Algıladı uyarısı aldım. 1 gün sonra Windows Başlatılıyor ekranında takılıp reset atıyordu bilgisayar. Yeniden başlatmayı kapat dedim bu mavi ekranı aldım. Sonra reset attım yine aynı sorun. Anakart, işlemci ve RAM sorunsuz çalışıyor. SSD'ye kurulu sistem. Ama HDD'de kuruluymuş gibi HDD'yi çıkartınca yine açılmıyor.

-H61M S2PV
-4 GB 1333 MHZ RAM
-İ3 3240
-320 GB HDD
-240 GB SSD

Screenshot_20191231-204813.png

Sorun SSD'den olabilir. Marka model nedir?
Pioneer 240 GB. HDD'de kuruluyken de bu hata oluyordu. Acaba HDD'de Windows kalıntısı kaldı da çakışıyor mu? Sistemi HDD'den SSD'ye geçirdim. Ve bu sorunu SSD almadan önce yaşıyordum. SSD'ye geçirdikten sonra 1-2 ay sorun olmadı ama şimdi yine başladı.

Araba teyp markası değil miydi bu ne ara SSD üretmişler. HDD'de de bad sector olabilir. Yani ikiside bozuk olabilir. Windows'u açamıyor musun hiçbir şekilde?
Hayır, açamıyorum. Windows başlatılıyor yazısında otomatik reset atıyor. SSD hediye geldi.
HDD'yi çıkartıp SSD'ye Windows 10 kurulumu yapsam düzelme şansı var mı?

Maalesef yok. Ama RAM, işlemci ve anakartta sorun olmadığını biliyorum. OCCT ve AIDA64 testi yapmıştım. Az önce de Windows Bellek tanılama testi yaptım RAM de sağlam. Geriye SSD ve HDD kalıyor sadece.

Maalesef yok. Ama RAM, işlemci ve anakartta sorun olmadığını biliyorum. OCCT ve AIDA64 testi yapmıştım. Az önce de Windows Bellek tanılama testi yaptım RAM de sağlam. Geriye SSD ve HDD kalıyor sadece.
Mavi ekran zaten uyarmış. Son taktığın depolama birimini çıkart, bütün diskleri kontrol et diye. Disklerinde sorun var yani.

Mavi ekran zaten uyarmış. Son taktığın depolama birimini çıkart, bütün diskleri kontrol et diye. Disklerinde sorun var yani.
O zaman önce SSD'yi çıkartıp açmayı sonra HDD'yi çıkartıp açmayı mı deniyim?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı