Çözüldü 0x00000124 mavi ekran hatası

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Moltak

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarımda son 2-3 haftadır mavi ekran sorunu yaşamaktayıyım. Bilgisayarımın özellikleri Şöyle:

• i7 2600k
  • 16 gb ram ddr3
  • AMD Radeon HD 6950
  • Anakartım asus P8P67
  • İşletim sistemim Windows 8.1
RAM leri memtest86+ ile kontrol ettim hiçbir sorun bulmadı. Bilgisayarda ısınma sorunuda daha yeni temizledim yok. Harddiski hdtune ile kontrol ettim yine bir sorun yok. Sorun şöyle oluyor. Herhangi bir oyunda oynarken kasma donma gibi şeyler olmadan direk mavi ekran hatası veriyor. Bazen sorunu yazarken yazılar çizgi çizgi oluyor, buda ekran kartını işaret ediyor. Ama bazen de sorun olmuyor. Normal mavi ekran hatası veriyor. Clock watchdog timeout diye. Minidump dosyasını upload ediyorum.

https://www.mediafire.com/?ieheklh1zsy5krg

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Çakışmadan değil sürücülerin eski ve virüs olmasından kaynaklı. Sisteminizde de sıkıntılar var, o yüzden temiz format işinizi çözecektir güncel sürücülerle beraber.
İlk olarak, bütün moderator ve forumdaki arkadaşlardan teşekkür ederim sorunu şöyle çözdüm. Bios güncellemesi yaptım eski sürücüleri yenileri ile değiştirdim. Virüs taramasının sonuçları ise tamamen benden kaynaklı çıktı, c++ da yazdıgım hack toolar ve torrent dosyalarından cıkan birkaç küçük virüs sorunu tamamen çözdüm tam formata gerek kalmadı saygılar.
Denetim masasından AMD ekran kartı sürücünü sil. DDU ile temizle. Sonrada buradan 14.7 sürümünü yükle.
Desktop
Hamachi kaldır. Realtek sürücünü güncelle. BIOS güncel mi ? OC yaptın mı ?

Hamachi yok. Ekran kartını hemen beta sürümüne güncelliyorum. Realtek güncel. BIOS güncel değil. OC yapmadım.

Bıos sürümün 11 sürüm eski, bu zaman'a kadar neredeydin?
http://dlcdnet.asus.com/pub/ASUS/mb/LGA1155/P8P67_LE/P8P67-LE-ASUS-3801.zip
Güncelle. Güncelledikten sonra bios default edip temiz kurulum ile Win 8.1.1 kur. Çoğu sürücün güncel değil, formattan sonra sürücülerini orj. üreticilerinden güncelle yada bizden iste.
Windows 8 elimde indirilmiş halde var. 8.1'i marketten güncelledim. 8.1.1'i nereden bulabilirim. Update 1 ise onuda indirdi güncel olarak. Ve tam format sart mı sizce ? Başka bir sorun
yaşamıyorum pc de.

Peki benımkı pro ingilizce, bu linkten Türkçe indirirsem aktivasyonda sıkıntı yasar mıyım ?
Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum ancak her ihtimale karşı sistem yedeğini alın ve geri dönüş disklerini silmeyin.

Sıkıntı yaşayacağınızı sanmıyorum ancak her ihtimale karşı sistem yedeğini alın ve geri dönüş disklerini silmeyin.
Aklıma birşey takıldı. Kullandıgım kulaklık Logitech g430, onun kendi ses kartı ve driverı var. Acaba Realtek ile cakısma gibi bir durumda bu hatayı verir mi ?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı