0x80070005 "varsayılan kaydetme konumunuzu ayarlayamadık" hatası

Windows kurulu olmayan diski bölerek oyunu oraya kurdunuz değil mi?

Daha önce forzanın yüklenmediği bir disk yani farketmiyor. Hata daha önce forza yüklemeye çalışıp duraklatmak veya silerken tam silememek gibi dosya sorunlarından dolayı oluyor. Temiz bir diske kurulum yaptırtmak kolay bir çözüm ama diskteki forza horizon dosyalarını temizlemek için yukarda yazdığım yazıyı kullanabilirsiniz detaylı bir şekilde yazdım. Üç bilgisayarda da denedim çalışıyor.

Arkadaşlar çözüm basit. Oyunu kurmak istediğiniz yere daha önceden kurduğunuz başka bir oyunun dosyaları olabilir. Gizli dosyaları aktif edin ve tam hatırlayamasam da "windowsapps, wpsystem, ProgramFiles/ModifibleWindowsApps(ProgramFile direk silinebilir)" Xbox ve Windows uygulamalarına ait klasörleri klasörlere sağ tıklayıp özellikler>güvenlik>gelişmiş>oradan sahibi kısmına kendi kullanıcımızı seçmemiz gerekiyor. Yani sahibi:'Nin önündeki değiştir>nesne türleri>gelişmiş>nesne türleri>sadece kullanıcıları tikleyin ve nesne türleri penceresini kapatın>aşağıda çıkan kullanıcılardan kullandığınız hesabı seçin ve her şeye uygula ve tamam deyip kapatın. Daha sonra başta da dediğim silme işlemlerini yapın. Eğer silmek istemediğiniz oyununuz varsa o konu hakkında çok fazla bilgim yok. Fakat ben de FH4 yüklemeye çalışırken aynı hatayı aldığımda bu şekilde çözdüm.

Evet bu çözüm sayesinde bende sorunu çözdüm. Burada verilen klasör isimlerini tek tek kontrol edin, ister silin ister sahiplik alın. Ben silerek sorunu çözdüm.

ben çözemedim sorunu yardımcı olabilir misiniz ?
Arkadaşlar çözüm basit. Oyunu kurmak istediğiniz yere daha önceden kurduğunuz başka bir oyunun dosyaları olabilir. Gizli dosyaları aktif edin ve tam hatırlayamasam da "WindowsApps, WpSystem, ProgramFiles/ModifibleWindowsApps(ProgramFile direkt silinebilir)" Xbox ve Windows uygulamalarına ait klasörleri klasörlere sağ tıklayıp Özellikler>Güvenlik>Gelişmiş. Oradan Sahibi kısmına kendi kullanıcımızı seçmemiz gerekiyor. Yani Sahibi'nin önündeki Değiştir>Nesne Türleri>Gelişmiş>Nesne Türleri>Sadece Kullanıcılar'ı tikleyin ve Nesne Türleri Penceresini Kapatın. Aşağıda çıkan kullanıcılardan kullandığınız hesabı seçin ve her şeye uygula ve tamam deyip kapatın. Daha sonra başta da dediğim silme işlemlerini yapın. Eğer silmek istemediğiniz oyununuz varsa o konu hakkında çok fazla bilgim yok. Fakat ben de FH4 yüklemeye çalışırken aynı hatayı aldığımda bu şekilde çözdüm.
teşekkürler söylediğiniz dosyaları silince düzeldi.

Arkadaşlar çözüm basit. Oyunu kurmak istediğiniz yere daha önceden kurduğunuz başka bir oyunun dosyaları olabilir. Gizli dosyaları aktif edin ve tam hatırlayamasam da "windowsapps, wpsystem, ProgramFiles/ModifibleWindowsApps(ProgramFile direk silinebilir)" Xbox ve Windows uygulamalarına ait klasörleri klasörlere sağ tıklayıp özellikler>güvenlik>gelişmiş>oradan sahibi kısmına kendi kullanıcımızı seçmemiz gerekiyor. Yani sahibi:'Nin önündeki değiştir>nesne türleri>gelişmiş>nesne türleri>sadece kullanıcıları tikleyin ve nesne türleri penceresini kapatın>aşağıda çıkan kullanıcılardan kullandığınız hesabı seçin ve her şeye uygula ve tamam deyip kapatın. Daha sonra başta da dediğim silme işlemlerini yapın. Eğer silmek istemediğiniz oyununuz varsa o konu hakkında çok fazla bilgim yok. Fakat ben de FH4 yüklemeye çalışırken aynı hatayı aldığımda bu şekilde çözdüm.

Allah razı olsun olayı anlatayım;
Ben SSD'de çok fazla dosya olduğu için harddiskin kablosunu çıkarıp SSD'ye sıfırlama gerçekleştirdim ama FH4 HDD'de kaldı ve sorun çıkarıyordu senin sayende çödüm Allah razı olsun.

Arkadaşlar çözüm basit. Oyunu kurmak istediğiniz yere daha önceden kurduğunuz başka bir oyunun dosyaları olabilir. Gizli dosyaları aktif edin ve tam hatırlayamasam da "windowsapps, wpsystem, ProgramFiles/ModifibleWindowsApps(ProgramFile direk silinebilir)" Xbox ve Windows uygulamalarına ait klasörleri klasörlere sağ tıklayıp özellikler>güvenlik>gelişmiş>oradan sahibi kısmına kendi kullanıcımızı seçmemiz gerekiyor. Yani sahibi:'nin önündeki değiştir>nesne türleri>gelişmiş>nesne türleri>sadece kullanıcıları tikleyin ve nesne türleri penceresini kapatın>aşağıda çıkan kullanıcılardan kullandığınız hesabı seçin ve her şeye uygula ve tamam deyip kapatın. Daha sonra başta da dediğim silme işlemlerini yapın. Eğer silmek istemediğiniz oyununuz varsa o konu hakkında çok fazla bilgim yok. Fakat ben de FH4 yüklemeye çalışırken aynı hatayı aldığımda bu şekilde çözdüm.

Allah razı olsun. Bu yöntem sorunumu çözdü. Bilgisayarı formatlamaya falan gerek yok. Bu kesin bir çözümdür.

Arkadaşlar çözüm basit. Oyunu kurmak istediğiniz yere daha önceden kurduğunuz başka bir oyunun dosyaları olabilir. Gizli dosyaları aktif edin ve tam hatırlayamasam da "WindowsApps, WpSystem, ProgramFiles/ModifibleWindowsApps(ProgramFile direkt silinebilir)" Xbox ve Windows uygulamalarına ait klasörleri klasörlere sağ tıklayıp Özellikler>Güvenlik>Gelişmiş. Oradan Sahibi kısmına kendi kullanıcımızı seçmemiz gerekiyor. Yani Sahibi'nin önündeki Değiştir>Nesne Türleri>Gelişmiş>Nesne Türleri>Sadece Kullanıcılar'ı tikleyin ve Nesne Türleri Penceresini Kapatın. Aşağıda çıkan kullanıcılardan kullandığınız hesabı seçin ve her şeye uygula ve tamam deyip kapatın. Daha sonra başta da dediğim silme işlemlerini yapın. Eğer silmek istemediğiniz oyununuz varsa o konu hakkında çok fazla bilgim yok. Fakat ben de FH4 yüklemeye çalışırken aynı hatayı aldığımda bu şekilde çözdüm.
Sen adamsın biraderim.

Dediğin klasörleri sildim ama şimdi de ne bi Windows 10 uygulaması ne de Microsoft Store var hepsi silindi.

Geri
Yukarı