0xc000000e mavi ekran hatası

İşletim sistemi
Windows 11

Paesla

Zeptopat
Daha fazla  
Minidump Rapor Linki
https://justpaste.it/eady3
RAM
Corsaır Vengeance Rgb Rs 32GB (2X16GB) 3200MHZ Ddr4 C16 1,35V Ram
SSD veya HDD modeli
Samsung 1TB 990 PRO w/Heatsink M.2
Ekran kartı
Asus tuf gaming rtx 3060 ti
Anakart
ASUS TUF GAMING B560M-PLUS
İşlemci
Intel i7-10700F
Merhaba arkadaşlar,
Bilgisayarımda son 3 günde 2 kere mavi ekran hatası aldım ancak bu mavi ekran hatalarından sonra bilgisayar sorunsuz bir.
Şekilde başlatılıyor. Aldığım hatayı araştırdığımda herkesin ki bu hatada açılmamış ancak benim bilgisayarım bu hatadan sonra çalışmakta ve açılmakta.
Minidump dosyası Windows üzerinde oluşmamış, minidump ayarlarım tamamen ayarlı Technopat Sosyal üzerinde bulunan rehberi takip ettiğimde hepsinin.
Önceden uygulanmış olduğunu gördüm ve bazı kişilerinde bu minidump dosyasının oluşması için %0 ile %100'a kadar beklenen bir bar olduğunu söylediğini gördüm.
Fakat benim aldığım bu hata ekranında o tarz bir bar yoktu ve 5 saniye sonra bilgisayar yeniden sorunsuz bir şekilde hiçbir şey yokmuş gibi açılmıştı. ( 2 kere yaşadım sorunu )
Hatanın çözümünü bilen vs. varsa yardımcı olursa gerçekten sevinirim bu sorunlar neden kaynaklı bir türlü bulamadım.
Aldığım hatanın ekran görüntüsü:

1715881805135.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Düzgün bir format atın sisteme, dosyalarda sıkıntı var gibi duruyor ama dump dosyası olmadığından tam yorum da yapamayız.
En sağlamı burada bir format olacak:

En son birkaç gün önce zaten bir format işlemi yapmıştım ama nasıl böyle birşey oldu anlamadım, güncelleştirmeleri vs. tam yapmıştım.

Formattan önce de bir takım hatalar vardı, bilgisayarcım benim lisanslı windowsum yerine gidip KMS Server kurduğu için yine farklı hatalı bir mavi ekran hatası alıyordum. Formatı atarken technopat videolarını iyice bir izledim ve onlara göre uyguladım. Ardından herşey geçmiş gibi görünüyordu ta ki bu son 3 güne kadar. Bu hatayla son 3 günde 2 kez karşılaştım.

Görselde bir mavi ekran hatası yok. Diskin sistemde görünmediği için bu oluyor.
1715883423209.png

Tüm disklerimi görüyor gibi
1715883497055.png

Formattan önce de bir takım hatalar vardı, bilgisayarcım benim lisanslı Windows'um yerine gidip KMS Server kurduğu için yine farklı hatalı bir mavi ekran hatası alıyordum. Formatı atarken Technopat videolarını iyice bir izledim ve onlara göre uyguladım. Ardından her şey geçmiş gibi görünüyordu ta ki bu son 3 güne kadar. Bu hatayla son 3 günde 2 kez karşılaştım.

Eki Görüntüle 2197161
Tüm disklerimi görüyor gibi

Tüm disklerine lüzum yok. Boot edeceği diski görmüyor belki EFI başka diskteyse ondan da olabilir. Disklerinin kablolarının veya vidalarının sağlamlığından emin ol. Sağlık görsellerini paylaş hepsinin.

HD Tune website 6.00 sürümü.

1715884462359.png

Hocam sorunu buldum galiba, boot menüsünde dediğiniz gibi HDD'yi algılıyor M.2 SSD'yi değil. Peki ya bu sorunu nasıl çözebilirim?

Geri
Yukarı