0xc000007b hatasını Dependency Walker ile çözme

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Dependency walker artık güncellenmediği için bu yöntem emekliye ayrıldı. Yeni rehber sayesinde 0xc000007b hatası veren oyunun hangi DLL dosyasından dolayı bu hatayı verdiğini daha net öğrenebilirsiniz.

1. Dependency Walker 2.2 x64 indirin: http://www.dependencywalker.com/depends22_x64.zip
  2. depends22_x64.zip dosyasını C:\DWalker klasörüne çıkartın.
  3. Komut satırını açın (Başlat'ı açıp cmd yazdığınızda çıkan siyah uygulama)
  4. Komut satırında şu kodu girin:

Kod:
    C:\DWalker

5. Şimdi şu komutu girin.

Kod:
    depends.exe /c /f:1 /pb /pp:0 /pg:0 /ot:MinInfo.txt [Oyunun yüklü olduğu sürücü]\Binaries\Win64\Nether.exe -AuthToken=0000 -seekfreeloading

Oyunun yüklü olduğu dizin genelde C:'dir. Bu bağlamda C:\Nether\Binaries\Win64\Nether.exe'yi gösterebilirsiniz komutta.

6. Bu işlem oyunu çalıştıracaktır. 0xc000007b hatasını Tamam deyip kapatın.

7. Şimdi komut satırına şu komutu girin:

Kod:
    depends.exe /c /f:1 /pb /pp:1 /pg:1 /ot:FullInfo.txt [Oyunun yüklü olduğu sürücü]\Binaries\Win64\Nether.exe -AuthToken=0000 -seekfreeloading

8. Oyun tekrar çalışacaktır. Ve yine 0xc000007b hatası çıkacak.
  9. Şimdi C:\DWalker\MinInfo.txt ve C:\DWalker\FullInfo.txt dosyalarını aşağıdaki servislerden birini herkese açık bir biçimde upload edin ve bizimle indirme bağlantılarını paylaşın.
    • favicons
      Microsoft OneDrive
    • favicons
      Yandex Disk
    • favicons
      DropBox
    • favicons
      MediaFire
    • favicons
      DataFileHost

Son düzenleme:
Ben o hatayı bir ara LoL'de RAM'e fazla yüklenmeden almıştım. Top eleven %60 ram yiyor birde LoL %50 ye çıkınca çat GG!

[çözüldü] Uygulama Düzgün Olarak Başlatılamadı 0xc000007b hatasının çözümü ( Bu sayfada ki işlemleri denediniz mi ? Hatayı almadığım için deneme fırsatım olmadı.)

Evet burda söylenenleri bir hafta önce denedim . Birşey degişmedi.

Bu rehber sayesinde 0xc000007b hatası veren oyunun hangi DLL dosyasından dolayı bu hatayı verdiğini öğrenebilirsiniz. Aşağıdaki yöntem Nether oyunu için bir örnektir fakat diğer oyunlarda da kullanılabilir.
  1. Dependency Walker 2.2 x64 indirin: http://www.dependencywalker.com/depends22_x64.zip
  2. depends22_x64.zip dosyasını C:\DWalker klasörüne çıkartın.
  3. Komut satırını açın (Başlat'ı açıp cmd yazdığınızda çıkan siyah uygulama)
  4. Komut satırında şu kodu girin:

Kod:
    C:\DWalker

5. Şimdi şu komutu girin.

Kod:
    depends.exe /c /f:1 /pb /pp:0 /pg:0 /ot:MinInfo.txt [Oyunun yüklü olduğu sürücü]\Binaries\Win64\Nether.exe -AuthToken=0000 -seekfreeloading

Oyunun yüklü olduğu dizin genelde C:'dir. Bu bağlamda C:\Nether\Binaries\Win64\Nether.exe'yi gösterebilirsiniz komutta.

6. Bu işlem oyunu çalıştıracaktır. 0xc000007b hatasını Tamam deyip kapatın.

7. Şimdi komut satırına şu komutu girin:

Kod:
    depends.exe /c /f:1 /pb /pp:1 /pg:1 /ot:FullInfo.txt [Oyunun yüklü olduğu sürücü]\Binaries\Win64\Nether.exe -AuthToken=0000 -seekfreeloading

8. Oyun tekrar çalışacaktır. Ve yine 0xc000007b hatası çıkacak.
  9. Şimdi C:\DWalker\MinInfo.txt ve C:\DWalker\FullInfo.txt dosyalarını aşağıdaki servislerden birini herkese açık bir biçimde upload edin ve bizimle indirme bağlantılarını paylaşın.
Bunu anlayamadım. Team viewer baglantısı ile siz yapabilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
Grafik sürücünüzün desteklediği DirectX sürümü*nü ve bunu yükleyin.

*-> Sürümü bu makaleden yardım alarak öğrenebilirsiniz.

DirectX 12 sürümü kurulu.
Linkteki programıda kurdum ama hala 0xc000007b hatası alıyorum oyun açılıken.

Bir de her grafik sürücü için DirectX farklı mı oluyor?

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı