1-0-2 anahtar ile 2 motor ayrı ayrı çalıştırma

hüseyin1

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba biliyorsunuz 1-0-2 anahtarlar mevcut 3 dişli veya 6 dişli.
Sorum ise şu, bu anahtar 1 konumundayken a motoru çalışsın 2 konumundayken b motoru çalışsın 0 da iken hiç çalışmasın zaten.
Şimdiden teşekkürler :)

Dosya Ekleri

• 39826E77-F1CD-4581-AAE9-BCF322AA6944.jpeg
    39826E77-F1CD-4581-AAE9-BCF322AA6944.jpeg
    138,4 KB · Görüntüleme: 14
Son düzenleyen: Moderatör:
3 bacaktan ortada kalan enerji gelişi. Yani ortak ucunuz olacak. Diğer iki uçtaki bacakları ise motorlara bağlayacaksınız. Motor güç çeken bir şeyse anahtarı yakar. Basit ve ufak bir şeyse sorun olmaz.

3 bacaktan ortada kalan enerji gelişi. Yani ortak ucunuz olacak. Diğer iki uçtaki bacakları ise motorlara bağlayacaksınız. Motor güç çeken bir şeyse anahtarı yakar. Basit ve ufak bir şeyse sorun olmaz.
usta bi projem varda sinyal ışığı için yapıyorum yani 1 konumunda sağdaki sinyali yaksın 2 konumunda soldakini anlatabildim mi birde zahmet olmazsa basit bir şema üstünde anlatabilir misin

Usta bir projem varda sinyal ışığı için yapıyorum yani 1 konumunda sağdaki sinyali yaksın 2 konumunda soldakini anlatabildim mi bir de zahmet olmazsa basit bir şema üstünde anlatabilir misin?

2 ucuna direk lamba çıkışı verirsiniz ortada ki ayak ortak uçtur güç verirsiniz 1 IDE devreyi tamamlaması için eksi verirsiniz ama ışığı yakmak içinde LED'in bir ayağı ortak uca diğeri ise eksiye verilerek çalıştırılabilir.

2 ucuna direk lamba çıkışı verirsiniz ortada ki ayak ortak uçtur güç verirsiniz 1 IDE devreyi tamamlaması için eksi verirsiniz ama ışığı yakmak içinde LED'in bir ayağı ortak uca diğeri ise eksiye verilerek çalıştırılabilir.
Pek bir şey anlamadım dediğinden usta basit bi şema ile gösterebilir misin rica etsem

Geri
Yukarı