1.000-1.500 TL kasa önerisi

ozzyspin

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba,
Sistem toplamayı düşünüyorum ama bazı yerlerde eksiklerim var yanlış mı yapıyorum bilmiyorum yardımcı olabilecek arkadaşlar var mı?
PSU: MSI MAG A550bn 550W 80 Plus Bronze güç kaynağı.
Anakart: ASUS Prime B660M-K D4 B660 5333 MHz DDR4 LGA1700 mATX anakart.
Ekran kartı: XFX RX 6600 XT speedster swft 210.
İşlemci: Intel i5-12400F
Eksiğim ise bir kasa fiyat performans olarak diğer parçalar mevcut elimde.
Bütçem 1000TL.

Bütçe yeterse:

Selamlar, Aigo DF DLX 21 model kasanın son zamanlarda bolca referansının olduğu gözlenmiştir. Bu duruma özel bir süreliğine "tchnpt-dlx" indirim kuponu sisteme tanımlanmıştır. Hem fiyat avantajı hem bedava kargo aktif edilmiştir.
Hocam kendi kullansığım e-atx kasa 1400₺. Arctic liquid feeezer 2 360mm ile kullanmaktayım. 400mm vga destekliyor benimki 341mm rx 6900xt swft core. Önde 3, egzoz 1, kasa yanı 2, üstte de 3 fan yeri var.
Anakartım msi b550 a-pro atx
Beyaz olan int'den bulduğum. Siyah olan kasa ise benimki. Mesh olduğu için hava akışı da baya iyi.

darkFlash özelliklwrini buradan inceleyebilirsiniz.
Rehber: Kasa Tier List bu siteden şöyle bir konuda konuyu hazırlayan arkadaş A sınıfı kasalar içinde yeşil renk ile yazıp en iyisi seçmiş. Asus tuf gt501 ve corsair icue 4000x'den iyi tutmuş mesela. Diğer kasaları denemediğim icin bilmiyorum ama oldukça havadar, estetik olarak güzel ve yandaki kapakların menteşe olması hoşuma giden bie detay.

Kasa olarak bunu ol o kasa kötü:

O kasa o fiyata alınabilir. Ama bütçene göre şu model de mantıklı.

Sistemini belirtirsen daha düzgün öneri yapabiliriz belki.

Soğutma olarak harika bir kasadır. Önde 3 arkada 1 fan var, yukarıya 3 fan veya 360mm radyatör takabilirsin, yana 2 fan takılıyor. Eğer hdd kullanmıyorsan ekran kartının altına psu yanına 2 fan daha takılabiliyor yani normal kullanımda 9 hdd'siz 11 fan yapabiliyorsun. Önü mesh zaten iyi hava alıyor Cpu fanı desteği 185 veya 180mm'di. Vga desteği 400mm.
Kendi kullandığım kasayı önerdim, bir kaç resmini bırakayım ayrıca. Takılı olan AIO radyatörü standart 25mm değil 38mm olan Arctic lf2 360mm o bile rahat bir şekilde sığabiliyor yani cpu fanı konusunda endişelerin olmasın.

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Dlx21 de bakabilirsin:

Bütçenizi ne zorlar bilmiyorum ama bu kasayı öneririm.

Geri
Yukarı