1.000 Mbps indirme hızına rağmen istenilen hızı alamamak

ogiozi

Centipat
Daha fazla  
1000 Mbps indirme hızım var, Steam'den en fazla 60 alıyorum. Genellıkle 50 55 arası gidiyor. Birçok sunucuya gırdım, onbellegi temızle falan her seyı yaptım. Sonuç değişmiyor, bazıları 80-100 MB alıyorum diyor. Yardım edın, nasıl yapacağız?

Son düzenleyen: Moderatör:
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Sorunun cevabı bu videoda. Serverlar o hızları sürekli sağlayamıyor. 2. dakikanın sonlarından itibaren başlayabilirsin izlemeye hepsini izlemeye üşenirsen. :D

Benim evde de 1000 mbps var ve 20 ile ancak indirebiliyorum. Ama laptopun özellikleri kaldırsa hız 120 MB/s stabil aslında. Ancak özellikle HDD o hızda veri yazmaya yetişemediği için 20-30 ortalama ile ancak indirebiliyorum. Sizde de aynı sorun olabilir.

Internet Speed Test adresinden hız testi yaparsanız gerçek hızınızı görürsünüz. Ama 100 GBlık oyunu aralıksız olarak 120 MB/s ile indirmek için iyi bir donanım şart. Bunda; modem kalitesinden, internete CAT6 kablolu olarak yakın mesafeden bağlanmanıza, SSD kalitesinden, işlemci kalitesine kadar bir çok şey etkili. Kısacası indirme hızınız sadece internet bağlantınız ile ilgili değildir.

Ekran kartı RTX 3060 Ti
İşlemci i5 11400F
16 GB RAM
500 GB SSD var
Bilmıyorum daha ne olması lazım artık
Ama Epic'den biraz daha hızlı ındırıyor
Steam ile alakalı bır şey sanırım
Her turlu ınternet hızımı olctum değerler hep 960 Mbps 49 upload olarak cıkıyor

Geri
Yukarı