100 MBPS Download'a rağmen Steam'de düşük indirme hızı

kiraqueen

Hectopat
Yer
Morioh
Arkadaşlar bugün Netspeed 100 Mbps download 8 Mbps upload olan fiber internetini bağladık Speedtest sonucu bu şekilde. Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test fakat normalde 75 Mbps download 8 Mbps upload bir internet kullanıyordum ve onda Steam'de 7 Mbps gibi bir indirme hızım oluyordu fakat 100 Mbps'de 6'dan yukarısını göremedim nedeni ne olabilir acaba?

Son düzenleyen: Moderatör:
Steam serverleri kısıtlamaya gidiyor olabilir. Yoğun indirme dönemlerinde görünmez limit koyuyorlar sunucu çökmesin diye.

Arkadaşlar bugün Netspeed 100 Mbps download 8 Mbps upload olan fiber internetini bağladık Speedtest sonucu bu şekilde. Speedtest by Ookla - The Global Broadband Speed Test fakat normalde 75 Mbps download 8 Mbps upload bir internet kullanıyordum ve onda Steam'de 7 Mbps gibi bir indirme hızım oluyordu fakat 100 Mbps'de 6'dan yukarısını göremedim nedeni ne olabilir acaba?

Ben 1000MBPS hıza sahibim ama Steam sağ olsun bende indirme yaparken o civarlarda hızım. Ama oyunlara göre değişiyor gibi indirme hızları. Ark oyununu 5Mbps hızla inidiriyordum. Farklı oyunları 30Mbps hızlaydı mesela.

Sorun sizle alakalı değil Steam sunucularıyla alakalı hocam.

Yeni konular

Geri
Yukarı