1.000TL'ye SSD önerisi

Bütçe
1000TL

darudevy

Hectopat
Makaleler
2
Anakart
B450M-S2H
Merhaba, bilgisayarıma bir tane daha SSD almayı planlıyorum. SATA veya M.2 fark etmez. En fazla 1000TL'ye kadar ne önerirsiniz? Uzun ömürlü - sağlam olması benim için önemli. 500GB veya 1TB olmalı.

İmkan varsa Nays ile G2 alın.

Bir ihtimal bütçe artarsa diye seçenek olarak dursun.

Madem değiştireceksiniz 500GB almayın.
Artık depolama alanı olarak bile yetersiz ama tek fark boyut değil.
Her donanımda olduğu gibi SSD lerde de zamanla performans kaybı olur.
500 GB ssd de zamanla meydana gelecek performans kaybı 1TB ssd nin iki katı olacaktır.

EK ÖNEMLİ NOT: SSD nizin uzun ömürlü olmasını, performans kaybı yaşamamasını istiyorsanız SSD nizi ya hiç bölmemeli, ya da D yi mümkün olan en küçük boyutta tutmalısınız.

Son düzenleme:
Merhaba, bilgisayarıma bir tane daha SSD almayı planlıyorum. SATA veya M.2 fark etmez. En fazla 1000TL'ye kadar ne önerirsiniz? Uzun ömürlü - sağlam olması benim için önemli. 500GB veya 1TB olmalı.

Önemli değil demeyin bende ezbere aldım Kioxia 1TB nvm2 SSD anakartta bir tane yer var oraya takamıyorum şimdi, SATA almam lazımmış aslında depolama için kullanacağım çünkü. Sonradan düştü jeton tabi. Kullanım amacına göre fark eder ne alacağınız.

Madem değiştireceksiniz 500GB almayın.
Artık depolama alanı olarak bile yetersiz ama tek fark boyut değil.
Her donanımda olduğu gibi SSD'lerde de zamanla performans kaybı olur.
500 GB SSD de zamanla meydana gelecek performans kaybı 1TB SSD'nin iki katı olacaktır.

O zaman 1TB SATA veya M.2 SSD araştıracağım. Hangisi hesaplı olursa artık.

Önemli değil demeyin bende ezbere aldım Kioxia 1TB nvm2 SSD anakartta bir tane yer var oraya takamıyorum şimdi, SATA almam lazımmış aslında depolama için kullanacağım çünkü. Sonradan düştü jeton tabii. Kullanım amacına göre fark eder ne alacağınız.

Nasıl yani? Anakartım B450M S2H. M.2 desteğinin olması lazım.

O zaman 1TB SATA veya M.2 SSD araştıracağım. Hangisi hesaplı olursa artık.

Nasıl yani? Anakartım B450M S2H. M.2 desteğinin olması lazım.

Eksik anlattım pardon, bende halihazırda 500'lük nvm2 SSD takılı olduğu için anakartta o yüzden elimde kaldı 1TB'lık Kioxia onu anlatmaya çalışıyordum. 500 çıkarıp 1TB takılabilir aslında ama üşendim tekrar kurulum eski belgeleri topla falan.

Yanlış görmedi isem yukarıdaki 1268TL olan SSD Akakçede bile 1678 TL olarak çıkıyor. Kaçırma.
( Ararken tek kriterim fiyat olmamasına rağmen fiyat olarak ta senin şansına gayet iyi birşey çıktı zannedersem)

Yanlış görmedi isem yukarıdaki 1268TL olan SSD Akakçe'de bile 1678 TL olarak çıkıyor. Kaçırma.
( Ararken tek kriterim fiyat olmamasına rağmen fiyat olarak da senin şansına gayet iyi bir şey çıktı zannedersem)

Prime üyelerine fiyat aşağıdaki gibi kontrol ettim şimdi.

sipariş özeti​

Ürünler:1.042,22 TL
Kargo ve Paketleme Ücreti:72,35 TL
İthalat Ücreti Depozitosu:200,62 TL

Sipariş Toplamı:1.315,19 TL

Güzel fiyat değerlendirilebilir ihtiyacı olan için. Satıcının Amazon Germany olması ayrıca güzel.

Yeni konular

Geri
Yukarı