1.12.2'de OptiFine ve modla 60 FPS alırken 1.16.5'te OptiFine ve modsuz olarak 65 FPS alıyorum

İşletim sistemi
Windows 10

Mrcon223

Centipat
Daha fazla  
RAM
8GB
SSD veya HDD modeli
SSD
Ekran kartı
MX330
İşlemci
i5 1035-G1 1.00ghz
1.12.2 oynarken OptiFine+ modlu FPS artırıyor 180FPS alıyorum. 1.16.5+OptiFine modsuz 60-65 FPS alıyorum maksimum kare hızı sınırsız 7-8 mod yüklediğimde kasmaya başlıyor ayrıca 1.16.5 OptiFine silince yine aynı FPS alıyorum. 1.16.5 OptiFine FPS artırmıyor. 5GB RAM verdim

Son düzenleyen: Moderatör:
Öncelikle her zaman önerim raminin en fazla yarısını vermek. Yarıca maksimum kare hızını sınırsız değil de alabileceğinizi düşündüğünüz en fazla FPS'ye ayarlayın. Vbo'ları açmayı deneyin parçacıkları kapatmayı deneyin.

Öncelikle her zaman önerim raminin en fazla yarısını vermek. Yarıca maksimum kare hızını sınırsız değil de alabileceğinizi düşündüğünüz en fazla FPS'ye ayarlayın. Vbo'ları açmayı deneyin parçacıkları kapatmayı deneyin.

5GB RAM verdim ve nedense yeni fark ettim ilk girdiğimde 45 FPS 1 dk sonra 100 FPS oldu sonra 150 neden böyle oluyor

5GB RAM verdim ve nedense yeni fark ettim ilk girdiğimde 45 FPS 1 dk sonra 100 FPS oldu sonra 150 neden böyle oluyor.

Bu durum gayet doğal bana göre diğer oyunculara sormak lazım çünkü benim laptopta bilgisayarın alışması lazım mesela oyunda 10-15 dakika AFK bırakıyorum sonra ilk başlarda 3-10 FPS'den 40-50 oluyor belki de sizde de böyle oluyordur.

Bu durum gayet doğal bana göre diğer oyunculara sormak lazım çünkü benim laptopta bilgisayarın alışması lazım mesela oyunda 10-15 dakika AFK bırakıyorum sonra ilk başlarda 3-10 FPS'den 40-50 oluyor belki de sizde de böyle oluyordur.
optifine haric fps artıran programlar varmı veya uygulamalar?

Geri
Yukarı