C/C++ 1.5 ay içinde C öğrenilebilir mi?

Yazılı kaynaklardan yararlanıyorum şu anda birkaç eğitim videosuna baktım fakat tam bana göre değil öneriniz varsa açığım hocam.
Doğru düzgün öğrenmeni sağlayacak iki kaynak var diğerleriyle vakit kaybedersin.

learncpp.com -> bu site üzerinden sıraya bağlı kalarak öğrenebilirsin.

cppreference.com --> bu siteden keywors, library vs C++ hakkında her türlü bilgiye erişebilirsin, bilmediğin herhangi bir keyword, library, function veya spesifik bir dil özelliği için ilk başvurman gereken kaynak.

Bu iki siteden dili eksiksiz öğrenirsin, başka kaynaklara bulaşma.

Doğru düzgün öğrenmeni sağlayacak iki kaynak var diğerleriyle vakit kaybedersin.

learncpp.com -> bu site üzerinden sıraya bağlı kalarak öğrenebilirsin.

cppreference.com --> bu siteden keywors, library vs C++ hakkında her türlü bilgiye erişebilirsin, bilmediğin herhangi bir keyword, library, function veya spesifik bir dil özelliği için ilk başvurman gereken kaynak.

Bu iki siteden dili eksiksiz öğrenirsin, başka kaynaklara bulaşma.

Teşekkür ederim değerli dostum başlıyorum bıraktım diğer kaynakları.

Hardware bridge programmer olarak aldılar temel düzey C bilgim var Perl gibi dillerde üst düzey bilgim var.
Donanıma yakın çalışacaksan 1,5 ayda iyi bir yere gelmek çok zor. Umarım port-mapped, memory-mapped I/O; kesmeler, timer'lar gibi şeyler hakkında fikir sahibisindir. Bunun yanında donanıma ait sürücü seviyesinde çalışacaksan hedef işletim sisteminin belleği nasıl yönettiği, sürücü mimarisinin nasıl olduğu, sürücü mesajlarının nasıl işlendiği gibi sürüyle konu hakkında bilgi sahibi olman gerekiyor.

Donanıma yakın çalışacaksan 1,5 ayda iyi bir yere gelmek çok zor. Umarım port-mapped, Memory-mapped I/O; kesmeler, Timer'lar gibi şeyler hakkında fikir sahibisindir. Bunun yanında donanıma ait sürücü seviyesinde çalışacaksan hedef işletim sisteminin belleği nasıl yönettiği, sürücü mimarisinin nasıl olduğu, sürücü mesajlarının nasıl işlendiği gibi sürüyle konu hakkında bilgi sahibi olman gerekiyor.

OS çekirdek hakkında bilgim var fakat işe yarayacağını pek zannetmiyorum şu an donanımla ilgili projeler yapmaya çalışıyorum C++ üzerinden.

Geri
Yukarı