1.5 aylık iPhone 11 %99 pil sağlığı

• Konuyu başlatan AktS
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 37
  • Görüntüleme 12B
İlk cümlende söylemişsin zaten örnek olarak oyun oynamayın demişsin. Kendi yazınızı bir okuyun isterseniz. Ben de kendi fikrimi belirttim. Herkes istedigini yapmakta özgür tercih zevk meselesi. Kimin nasıl kullandıgı beni ilgilendirmez. Konu sahibine endişe etmemesi adına kendi düşüncemi söyledim.

Kendini kısıtlaman taraftarı degilim.%100 pil sağlıgı ile %80 pil sağlıgı arasında abartılcak kadar bir fark yok.1.5 senelik kullanımda maximum 2-3 saatlik bir performans kaybı yaşarsın ki bu da oldukça normal. Garantin bitmesine yakın götürürsün Apple'ye bataryanı degiştirip eski performansına ulaşırsın.1.5 sene yine kafan rahat kullanırsın.
Soran arkadaş 8 ayda nasıl %100 pil sağlığını koruduğumu sordu, alıntılara bakmadan sazan gibi atlayıp cevap verirsen contexti kaçırırsın zaten. Ben de ona istinaden bu gibi şeyleri yapmamasını yoksa pil sağlığının %1 bile olsa düşeceğini söyledim, isteyen istediğini yapsın telefonunda bana ne?

Soran arkadaş 8 ayda nasıl %100 pil sağlığını koruduğumu sordu, alıntılara bakmadan sazan gibi atlayıp cevap verirsen contexti kaçırırsın zaten. Ben de ona istinaden bu gibi şeyleri yapmamasını yoksa pil sağlığının %1 bile olsa düşeceğini söyledim, isteyen istediğini yapsın telefonunda bana ne?

Senin anlama zorlugun var sanırım. Üst komşu yaşlı Ayşe teyzeye anlatır gibi anlatayımda anlarsın belki o zaman demek istedigimi. Arkadaş sana sormuş pil sağlıgını nasıl koruyabilirim diye. Cevap olarak oyun oynamayın mesela demişsin. Ben de kendi fikrimi belirterek dedim ki; bana kalırsa oyun oynamak ile pek alakası yok o kadar para verip alacagın cihazı sadece alo demek için kullanma bu kadar kasmayın pil saglıgı konusunu demeye getirdim. Sende ben oyun oynamayın demedim diyorsun. Pil saglıgını nasıl koruyacagı hakkında bilgi verdim diyorsun zaten o bilginin içinde sen oyun oynamayın diyorsun. Ayşe teyze çoktan anlamıştı şu an umarım sende anlarsın daha da muhatap olmak istemiyorum. İyi forumlar.

Screenshot dostum bu değerler normal mi sence bir bakar mısın yoksa bana daha önceden kullanılmış bir telefonmu kakaladılar acaba

Kusuruma bakmayın biraz geç cevap verdim (uyarı aldım :) ). Korkunuz olmasın dediğim gibi %99 - %98 ciddi bir değer değil algoritma şaşırabiliyor. Batarya sağlığı %80'in altına düşmedikçe cihazda herhangi bir performans düşmesi olmaz. %75 ve altına inerse değişim gerekir. Değerleriniz normal, 3uTools Apple'ın algortimasına benzer bir şekilde çalışıyor zaten.

Kusuruma bakmayın biraz geç cevap verdim (uyarı aldım :) ). Korkunuz olmasın dediğim gibi %99 - %98 ciddi bir değer değil algoritma şaşırabiliyor. Batarya sağlığı %80'in altına düşmedikçe cihazda herhangi bir performans düşmesi olmaz. %75 ve altına inerse değişim gerekir. Değerleriniz normal, 3uTools Apple'ın algortimasına benzer bir şekilde çalışıyor zaten.
Anladım dostum, teşekkür ederim inşallah güncelleme ile alakalı bir problemdir. Zaten şuan normal bir şekilde azalış gösteriyor şarjım. Spotify,instagram,whatsapp,snapchat,youtube vb. uygulamaları kullanıyorum ve saatte yaklaşık olarak %9 - %10 aralığında düşüş yaşıyorum eğer yanlış düşünmüyorsam bu da basit matematikle cihazın aralıksız kullanımda 10 saat civarında götüreceğini gösteriyor.

Senin anlama zorlugun var sanırım. Üst komşu yaşlı Ayşe teyzeye anlatır gibi anlatayımda anlarsın belki o zaman demek istedigimi. Arkadaş sana sormuş pil sağlıgını nasıl koruyabilirim diye. Cevap olarak oyun oynamayın mesela demişsin. Ben de kendi fikrimi belirterek dedim ki; bana kalırsa oyun oynamak ile pek alakası yok o kadar para verip alacagın cihazı sadece alo demek için kullanma bu kadar kasmayın pil saglıgı konusunu demeye getirdim. Sende ben oyun oynamayın demedim diyorsun. Pil saglıgını nasıl koruyacagı hakkında bilgi verdim diyorsun zaten o bilginin içinde sen oyun oynamayın diyorsun. Ayşe teyze çoktan anlamıştı şu an umarım sende anlarsın daha da muhatap olmak istemiyorum. İyi forumlar.
Evet oyun oynamayın demedim isteyen istediğini yapsın telefonuyla sadece pil sağlığını korumak isteyen oyun oynamasın dedim bu kadar basit, anlama zorluğu olan sensin. Pil sağlığımı nasıl koruduğumu anlattım sadece ortaya damlıyosun alakan varmış gibi. Kimse pil sağlığı önemli mi değil mi diye sormadı sadece pil sağlığımı nasıl koruduğum soruldu ben de ona cevap verdim, ha bu arada o aşağıladığın yaşlı Ayşe teyze bile bağlaçları ayırmayı bilir haberin olsun koçum.

Evet oyun oynamayın demedim isteyen istediğini yapsın telefonuyla sadece pil sağlığını korumak isteyen oyun oynamasın dedim bu kadar basit, anlama zorluğu olan sensin. Pil sağlığımı nasıl koruduğumu anlattım sadece ortaya damlıyorsun alakan varmış gibi. Kimse pil sağlığı önemli mi değil mi diye sormadı sadece pil sağlığımı nasıl koruduğum soruldu ben de ona cevap verdim, ha bu arada o aşağıladığın yaşlı Ayşe teyze bile bağlaçları ayırmayı bilir haberin olsun koçum.

Önce bir hitabını düzelt sen koçum moçum gerzeklik yapma bana o kalın kafanın içine vura vura anlatmaya çalıştıgımı anlayamıyorsun o yüzden sana yazarken o kadar üşendim yazım kuralları falan hak getire kimse senin muhabbetine atlamadı bunu önce bir o kalın kafana sok kendi fikrini belirtmişsin ben kendi fikrimi belirttim sazan gibi atlayıp ben öyle söylemedim dedin örnek olarak senin ilk cümleni gösterdim anladın mı demiycem anlamıyor kafan basmıyor çünkü pil saglıgını korumak isteyen oyun oynamasın dedim diyorsun hani yine onu kast ederek pil saglıgını korumak isteyenler için oyun falan pek etkilemiyor üstte arkadaş oyun falan oynamayın demiş ama bence oyununuzu falan oynayın dedim.Sonuç olarak sen pil sağlıgını korumak isteyenlere oyun oynamayın diyorsun-ben pil sağlıgını korumak isteyenlere söyledigin OYUN OYNAMAYIN mesela cümlesine kendi düşüncem ile oyununuzu oynayın pek etkilemez dedim yorma beni hadi işine gücüne bak

Son düzenleme:
Önce bir hitabını düzelt sen koçum moçum gerzeklik yapma bana o kalın kafanın içine vura vura anlatmaya çalıştıgımı anlayamıyorsun o yüzden sana yazarken o kadar üşendim yazım kuralları falan hak getire kimse senin muhabbetine atlamadı bunu önce bir o kalın kafana sok kendi fikrini belirtmişsin ben kendi fikrimi belirttim sazan gibi atlayıp ben öyle söylemedim dedin örnek olarak senin ilk cümleni gösterdim anladın mı demiycem anlamıyor kafan basmıyor çünkü pil saglıgını korumak isteyen oyun oynamasın dedim diyorsun hani yine onu kast ederek pil saglıgını korumak isteyenler için oyun falan pek etkilemiyor üstte arkadaş oyun falan oynamayın demiş ama bence oyununuzu falan oynayın dedim.Sonuç olarak sen pil sağlıgını korumak isteyenlere oyun oynamayın diyorsun-ben pil sağlıgını korumak isteyenlere söyledigin OYUN OYNAMAYIN mesela cümlesine kendi düşüncem ile oyununuzu oynayın pek etkilemez dedim yorma beni hadi işine gücüne bak
Aynen kardeşim oyun oynamak pil sağlını düşürmez, takoza bak ya :D

Geri
Yukarı