1.5 aylık MacBook pil sağlığı 98'de düştü

Duman0912

Centipat
Merhaba,
Yaklaşık 1.5 ay önce M.2 Pro MacBook aldım sadece gündelik işler ve film vs. için kullandım.
Şarjda falan asla kullanmadım.
32 pil döngüsü pil sağlığı 98'e düşmüş nasıl olabiliyor bu? Pilinde bir sıkıntı olabilir mi?

Şarjda kullanmamışınız batarya 1.5 ay kullanmışınız %2 düşmüş bence çok anormallik yok. Ve pil sağlığının cihazdan bakmaktan da önemlisi sizin fark ettiğiniz süre farkı var mı?

Bende de MacBook Pro M2 var. 1 senedir kullanıyorum. Adobe Premiere ve After Effects'den Render alıyorum hala pili %100. Ama render'ı pilden değil adaptörden alıyorum.

Şarjda kullan.

Şarjda kullan.

Sürekli sarjda mı duracak bu şekilde yoksa kullanırken mi sarja takacağım?

Sürekli sarjda mı duracak bu şekilde yoksa kullanırken mi sarja takacağım?
Konuda da belirttiğim gibi, masada kullanacaksan şarja takılı kullan mesela. Ben evde kullanırken genelde şarja takılı %70-80 pil sabit kullanıyorum. Çıkmadan önce %100’e şarj edip çıkıyorum, %20’ye kadar kullanıyorum. %20 altına düşürmemeye çalış.

Konuda da belirttiğim gibi, masada kullanacaksan şarja takılı kullan mesela. Ben evde kullanırken genelde şarja takılı %70-80 pil sabit kullanıyorum. Çıkmadan önce %100’e şarj edip çıkıyorum, %20’ye kadar kullanıyorum. %20 altına düşürmemeye çalış.
Teşekkür ederim önce görsen olurmuş bu kadar çabuk düşeceği asla aklıma gelmezdi kontrol ederkende nasılsa 100 dür diye girmiştim çok şaşırdım 98 i görünce
Ayarlardan başka ayar var mı önerdiğiniz bu uygulamada

Geri
Yukarı