1.5 milyona BMW 2 Gran Coupe vs. Audi A3 vs sıfır Leon/Golf

Forum Clerk

Hectopat
Makaleler
1
Benim sene başında sıfır aldığım bir Ibizam var 1.0 TSI DSG, yükseltmeyi düşünüyorum ama kararsızım. İkinci el 216d'ler, A3'ler var ama hem dizel olması hem de hor kullanılmış olma olasılığı düşündürüyor. Yoksa sıfır Golf mu alsam? Belki değiştirmem ama fikir olması açısından açıyorum konuyu. Bütçe 1.5-1.7 milyon diyelim. Teşekkür ederim.

O bütçeye bayağı araba var. Öncelikle 2. elde özelliklede düşük modellerde BMW'ye yönelmenizi kesinlikle tavsiye etmem. Uzun süreli bir yatırımsa 200.000 aşana kadar siz BMW'ye, 200.000'den sonra BMW size biner.

Audi A3 fazla piyasası olan bir araba değil ve bakım, parça maliyetleri yüksek şahsen tercih etmezdim.

Golf benim tercihim olurdu burda.

Fakat, hatchback araç zorunluluğunuz değilse Austral gibi, Tiguan, Kodiaq gibi araçlara yönelirdim.

Ben olsam o kadar para bağlamışken BMW'nin ikinci el dizeline pek bulaşmam. Ya sıfır araç alın ya da aradaki bütçeyi farklı bir yatırım aracında değerlendirin.
Bende öyle düşünüyorum. Modeli belirtmeyi unutmuşum 2020-21 modellerden bahsediyorum.
O bütçeye bayağı araba var. Öncelikle 2. elde özelliklede düşük modellerde BMW'ye yönelmenizi kesinlikle tavsiye etmem. Uzun süreli bir yatırımsa 200.000 aşana kadar siz BMW'ye, 200.000'den sonra BMW size biner.

Audi A3 fazla piyasası olan bir araba değil ve bakım, parça maliyetleri yüksek şahsen tercih etmezdim.

Golf benim tercihim olurdu burda.

Fakat, hatchback araç zorunluluğunuz değilse Austral gibi, Tiguan, Kodiaq gibi araçlara yönelirdim.
Öneriniz ne olur? HB seviyorum ama zorunlu da değil. Daha önceden de konu açmıştım o zaman Leon'a karar vermiştim ama seçenekleri arttırayım dedim.

Eğer Station Wagon araç seviyorsanız Superb'i tavsiye ederim. Eğer SUV istiyorsanız Austral muazzam bir araç. Renault'a girmem diyorsanız Kodiaq var, Tiguan var. Kısacası var da var.

Önemli olan sizin razı gelip aracı sevmeniz. Dediğim gibi eğer SW seviyorsanız Superb'in SW'sine bakabilirsiniz.

Ben olsam W212 alırdım o paraya, dörtgen Merso. Fatih Sultan Mehmet gibi gemiyi karada yürütürdüm.

Austral güzel gider gibi o paraya. Golf parasını pek hak etmiyor.

Eğer Station Wagon araç seviyorsanız Superb'i tavsiye ederim. Eğer SUV istiyorsanız Austral muazzam bir araç. Renault'a girmem diyorsanız Kodiaq var, Tiguan var. Kısacası var da var.

Önemli olan sizin razı gelip aracı sevmeniz. Dediğim gibi eğer SW seviyorsanız Superb'in SW'sine bakabilirsiniz.
SW seviyorum ama benim için gereksiz büyük oluyor. Ben ve eşim var sadece uzun yol yapıyorum ailemin yanına Ankara, İstanbul sık sık gidiyorum. Arkadaşlarla yola gidince bile maksimum 4 kişi oluyoruz. Ibiza bagaj harici sıkıntı yaratmıyor öyle söyleyeyim.
Hocam C200D nasıl olur peki? Kriterleriniz dışında kalıyor olabilir emin değilim.
Hocam dizel pek tercih etmiyorum ayrıca kaç modelden bahsediyorsunuz?
Ben olsam W212 alırdım o paraya, dörtgen Merso. Fatih Sultan Mehmet gibi gemiyi karada yürütürdüm.

Austral güzel gider gibi o paraya. Golf parasını pek hak etmiyor.
Hocam dediğiniz gibi gemi gibi ama bence biraz eski. Renault'a bir türlü ısınamadım ama Golf konusunda haklısınız. Leon daha mantıklı ve görünüm olarak bence daha hoş görünüyor.

Geri
Yukarı