1.700 TL'ye klavye önerisi

Bütçe
1700
Cherry Switch hocam

Kullananların birçoğu olumsuz dönüş yapıyor hocam. Çınlama vb sorunları varmış.

Cherry Switch hocam.

Bunu bende düşünüyordum, yay sesi falan var dediler vazgeçme aşamasındayım.

https://www.akakce.com/r/?u=ref=akakce&yz=34680&v=1.53.1&pr=1050795950&vd=3651&pg=301589337&z=134
Bütçeyi artırabirseniz buna bakın hocam. Yoksa 1600 liraya Omen encoder var bütçe dahilinde.

Hocam 2000TL'nin üstüne çıkamam maalesef, benim için bilek desteği ve ses ayarlama çarkı olması daha ön plandaydı.
Bu bütçede alınabilir bir klavye yoksa XPG Summoner'in çınlama dediğiniz sanırım yay sesi, bunu çözebileceğim bir yöntem var mı?

Hocam 2000TL'nin üstüne çıkamam maalesef, benim için bilek desteği ve ses ayarlama çarkı olması daha ön plandaydı.
Bu bütçede alınabilir bir klavye yoksa XPG Summoner'in çınlama dediğiniz sanırım yay sesi, bunu çözebileceğim bir yöntem var mı?
Klavyenin PCB kısmına kadar açıp araya ince bir köpük levha yerleştirenler var bir de tuşları tek tek söküp yağlayanlar (bu işlem lubing diye geçiyor sadece çınlamayı azaltmıyor aynı zamanda da sesini güzelleştiriyor) var. Çınlasa bile klavye Cherry olduğu için alınır. Diğerleri ya membran ya da dandik swtichlere sahip. Bozulmasındansa çınlaması daha iyidir.

Alternatif olarak bu da var.

Klavyenin PCB kısmına kadar açıp araya ince bir köpük levha yerleştirenler var bir de tuşları tek tek söküp yağlayanlar (bu işlem lubing diye geçiyor sadece çınlamayı azaltmıyor aynı zamanda da sesini güzelleştiriyor) var. Çınlasa bile klavye Cherry olduğu için alınır. Diğerleri ya membran ya da dandik swtichlere sahip. Bozulmasındansa çınlaması daha iyidir.

Alternatif olarak bu da var.
Hiçbiri iyi klavyeler değil. PE Foam da dediğine tam olarak çözüm değil. Lube olabilir ama o klavye ne kadar sağlıklı yapılabilir orası düşünülür.

Omen Encoder alınabilir ama 1600 bi' tık overprice.

Geri
Yukarı