1.80 boyunda 118 kiloyum fakat göstermiyorum

whitzh

Centipat
Daha fazla  
Arkadaşlar boyum 180, kilom 118 fakat asla 118 kilo gibi göstermiyorum. Bazı tanıdığım, gördüğüm 110-120 kilo insanlarla alakam yok. Kilolu biri olduğum belli oluyor fakat ahım şahım kilolu durmuyorum. Hafif bir göbeğim var o kadar. O da 3 ay falan duzgun, ilaçsız falan kasmadan diyet yapsam gider ama sorun şurada, 20 kilo bile versem gene boy kilo uymuyor. Sizce nedeni ne olabilir? 14 yaşına kadar futbol oynadım, bu yüzden güçlü bir yapıya sahibim ve baba tarafımdaki herkes kilolu uzun ve yapılı insanlar. Ama babamdan örnek vermek gerekirse, babam da benim yaşımda çok kiloluymus, askere gidip gelince çok fit olmuş ve babam hala çok fit bir vücuda sahip. İnsanlar bana kaslarından ya da kemik iriliğinden bahsediyor. (17 yaşında erkeğim)

Kilonun çoğu kastır ve yağ oranın düşüktür o yüzden göstermiyor olmalısın. 1 kg kas 1 kg yağın yaklaşık 20-25%'i kadar alan kaplar.

Arkadaşlar boyum 180, kilom 118 fakat asla 118 kilo gibi göstermiyorum. Bazı tanıdığım, gördüğüm 110-120 kilo insanlarla alakam yok. Kilolu biri olduğum belli oluyor fakat ahım şahım kilolu durmuyorum. Hafif bir göbeğim var o kadar. O da 3 ay falan duzgun, ilaçsız falan kasmadan diyet yapsam gider ama sorun şurada, 20 kilo bile versem gene boy kilo uymuyor. Sizce nedeni ne olabilir? 14 yaşına kadar futbol oynadım, bu yüzden güçlü bir yapıya sahibim ve baba tarafımdaki herkes kilolu uzun ve yapılı insanlar. Ama babamdan örnek vermek gerekirse, babam da benim yaşımda çok kiloluymus, askere gidip gelince çok fit olmuş ve babam hala çok fit bir vücuda sahip. İnsanlar bana kaslarından ya da kemik iriliğinden bahsediyor. (17 yaşında erkeğim)
Ben yapay zeka olmadığım için vücudunu tanımlayamam o yüzden atacaksan vücudunu at ve yorum iste yoksa bu kör birisine Barbara Palvin'i Ana de Armas'ı tanımlamak gibidir. Ayrıca 118 kilo gibi göstermediğin halde buraya yazı yazmanın manasını anlayamadım? Postür bozukluğunun tanımını yapmışsın. He diyelim ki ben yanlışım o zaman doktora gideceksin ve bende ne sorun var diyeceksin.

Hocam aynı yaşda yarın kadarım ve aramızda 5 cm falan var ve göstermiyorum diye bir durum yok. Yağ ve kas oranı dengeli olduğu ve fazla yağ birikimi yoksa her türlü daha geniş bir vücuda sahip olunabilir. Mesela benim yağ oranım çok düşük fakat sizin hem kas hem yağ oranının yüksek ise belli bir bölgeye birikmeden direkt olarak bütün vücut dengeli bir şekilde olabilir. Hastalık yok ise kemik iriliği cart curt tamamen boş şeyler, kardiyo yaparak bile hafif dediğiniz göbeği eritirsiniz.

Benim babamda 175 100 kilo sizin gibi göbeği pek yok fakat kemikleri çok kalın kalçası bileği bayağı kalın. Sizinde öyle olabilir mi? İsterseniz yağ oranınızı ölçün.

Geri
Yukarı