104 kiloyum, dik oturamıyorum

Aslan Kedi

Decapat
Makaleler
1
Boyum 180cm. Yaşım 15. Kilom da 104. Dik oturamıyorum. Dik oturunca canım acıyor. Ne yapmam lazım? Ailem spora git diyor. Fitness mi yapmalıyım?

Kilo vermelisin. Spora yazıl, kendini zorla. Her gün yürüyüş falan yap ve sağlıklı beslen. Fast Food'dan uzak dur.

Fitness yapmalısın ama diyet yapmazsan tek başına fitness fazla bir işe yaramıyor. Ancak hareket yine de iyidir. Sana tavsiyem sağlıksız diye bildiğin bütün yiyeceklerden öncelikle uzak durman olacaktır.

Diyetisyene git veya kendin uyabileceksen program yap, ve fitnessa yazılmalısın.

İki önerim var.

İlki bir salona yazıl, kendine iyi bir diyet çıkarttır üşenmeden sıkılmadan disiplinli bir şekilde devam ettir bunu.

İkincisi ise spor ile aynı anda şehirde olan kapalı havuza yazıl ve düzenli olarak yüz. Yani kendine kota belirle sana 1 saat müddet mi veriyorlar örnek veriyorum 50M uzunluğu var sen o 1 saat içerisinde 5 veya 10 kere git gel yap veya daha fazla.

İkisini de aynı anda devam ettirirsen ve havuzda yüzdüğün mesafeyi arttırarak 500M-1km-1.5km-2km gibi sınırlarını zorlayarak yüzersen samimi söylüyorum cillop gibi olursun.

Hem kilo verirsin hem de dediğin ağrılardan bir nebze olsa da kurtulursun. En azından ben ağrılardan kurtulmuştum.

Yürüyüşü yine yapın ama bir yandan da yüzmeye devam edin derim.

Yeni konular

Geri
Yukarı