1.800 TL'ye Kadar Laptop Önerisi

SeFFaH

Hectopat
Daha fazla  
Arkadaşlar 1800 Tl'ye kadar laptop önerilerinizi istiyorum. Evde zaten masaüstüm var oyun vs. için onu kullanıyorum. Üniversite yüksek lisans için çizim ve ofis programlarında kullanmak üzere sıkıntı yapmayacak bir laptop arıyorum. Önerilerinizi ve nedenlerini belirtirseniz sevinirim. Bu arada kullanacağım programlar Ansys, AutoCad vb. Teşekkürler.

Lenovo flex2 hem tablet hem bilgisayar şuanlık fiyatı tam 1.600 hem islerini yapabilrisin aslında mackbook bakıcaktım ama istediğin bütçeye uygun bulamadım neyse hayırlı olsun.

DELL Inspiron 5558 S05W45C 15.6 inç Intel Core i3-4005U 1.70 Ghz 4 GB 500 GB 2 GB Windows 10 Notebook

dell marka

Özellikler:

Ekran

Çözünürlük:
1366 x 768
RAM

RAM tipi:
DDR3
Bellek Boyutu:
4 GB
Bellek Hızı:
1600 MHz
İşlemci

İşlemci:
inte Core i3-4005U 1.7 GHz Çift Çekirdek 3 MB Önbellek
İşlemci Üreticisi:
intel
İşlemci Modeli:
Core i3-4005U
İşlemci Sayısı:
4005U
İşlemci Hızı:
1.7 GHz
İşlemci Çekirdek Sayısı:
2
Önbellek Boyutu:
3 MB
Grafik kart

Grafik Kart:
NVIDIA GeForce GT920M 2 GB
Grafik Kart Üreticisi:
NVIDIA
Grafik Bellek Tipi:
Paylaşımsız
Grafik Bellek Boyutu:
2 GB
Sabit disk

Sabit Disk Kapasitesi:
500 GB
Sabit Disk Tipi:
Hdd
Optik disk sürücü

Sürücü:
DVD yazıcı
Okuma Hızı:
5400 RPM
Bağlanabilirlik

Bağlantılar:
2 usb 2.0, 1 usb 3.0, bluetoot 4.0, Wi-Fi
WLAN:
Evet
Wlan (Standartlar):
802.11b/g/n
Ekipman

İşletim Sistemi:
Windows 10
Kart Okuyucu:
Evet
Camera

Webcam:
Evet
Güç kaynağı

Batarya Tipi:
Li-Ion
Batarya Hücre Sayısı:
4
Genel özellikleri
Ağırlık: 2.32 kg

Flex 2 dense bu daha çok hoşuma gitti. Ama forumun ana isimlerinde de yorum alabilirsem daha mutlu olacağım. Fikirleri bekliyorum.

Verdiğim laptopdan pişman olmicaksın istersen vatan bilgisayardan bakabilrisin dediğim gibi bütçen birazdaha fazla olsaydı mackbook önerirdim.

Arkadaşlar 2 haftalık araştırmalardan sonra ve kampanya kovalayarak ASUS X555UB-XO099D kodlu laptopu yaklaşık 1.750 Lira civarına aldım.
Bu laptop hakkındaki görüşlerinizi alabilir miyim?
Bir de sorum olacak acaba bu laptopun maks. RAM kapasitesi 8 mi yoksa +8 ile 12 ye kadar desteği varmıdır?

Aynı cihazdan bende aldım. Cihaz FreeDOS olarak geliyor. Win10 64 Bit kurdum sürücüleri Windows Update kendi güncelledi. Cihaz performansı olarak Chrome'da gezinirken gayet iyi. 4-5 Sekme açıkken seri bir şekilde gezinebiliyorum. Oyun performansı GTA V de orta-yüksek ayarlarda 25 fps alıyorum. Ses kalitesi olarak gayet iyi. Asus'un ICE Sound programını da kurdum. HDD sessiz ortamda iken biraz rahatsız ediyor. RAM olarak cihaz 4 GB RAM'a sahip. 1 adet boş yuva var Max 8 gb RAM takarak 4+8 12 GB olarak kullanabiliyorsunuz.

@InMyHell Hocam size bir sorum olabilir mi? Cihaz bugün geçti elime Win10 kurulumunu yaptım. Güncellemeleri yaptım. Sürücü kurulumlarını yanında gelen CD'den yaptım, onları da güncelledim. Şu an normal kulaklık ve hoparlörlerden ses alamıyorum. Genel olarak Asus'ta yaşanan bir problem gibi söylemişler forumlarda. HDMI'da çıkış alabiliyorum ama dediğim gibi normal yollarla alamıyorum. Ses ayarlarına baktığımda ise normal hoparlör seçili bağlantılarda bir problem gözükmüyor. Siz böyle bir şey yaşadınız mı? Yaşadıysanız nasıl çözdünüz acaba?

@SeFFaH ben UEFI Win10 64 Bit kurulumu yaptım. Sürücüleri Asus'un kendi sitesinden yükledim. Sürücüleri yüklemeden önce hoparlörden ses alabiliyordum fakat kulaklıktan alamıyordum. İnternetten sürücüleri indirip kurunca sıkıntı çıkmadı. ASUSTeK Computer Inc. -Support- Driver & Tools - X555UB Güncel sürücüleri buradan indirebilirsiniz.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı