1.88 boy ve 65 kilo için kalecilik vs orta saha oyunculuğu

tahtakapı

Decipat
Daha fazla  
Merhabalar, boyum 1.88, kilom 63-70 arası, daha önce sınıf maçlarında, mahallelerde yeri geldi kalecilik yaptım. Yeri geldi golcü oldum. 1-2 yıl bir kulübe gittim memlekette 4-5'e giderken, kapandı ve bıraktım. 11'e gidiyorum ve şimdi en az 40 kişinin bulunduğu bir kulüpte orta sahada oynuyorum ve 3. haftam. Fakat gerek kulüpteki kişi sayısı çoğunluğu, gerek hocanın takıma seçilenler dışı sallamamasi, gerek de diğerlerinin 3-5-6 yıldır aralıksız oynayisi nedeniyle ayağımıza top gelmiyor.

Kulüpte 2 kaleci var. Birisinin boyu uzun tam bir kova, önüne geleni yiyor. Sadece izliyor.

Diğeri tıfıl, yine sadece topun kaleye girişini izliyor fakat ötekinden daha iyi. 😃

Benim gözlemlerim kulüpte 2 kaleci olmasıydı, hoca kaleci alır mı, alırsa seçilir miyim, ileriye dönük profesyonel manada bir şeyler olma ihtimali oyuncu olmamdan yüksek mıdır? Bu ve bunun givi sorular aklımı kurcaliyor. Adamlar Manchester City, biz Karabük Sporuz. Aşırı dengesiz oluyor. Basıyoruz alamıyorum, kosmuyorum, arada dalıyorum yine alamıyorum. Alsam da pas attığım adam tam bir bencil olduğundan kendisi gidip kaptırıyor. O tarz maçlarda 5 tane dahi gol atsam da hocanın beni işleyeceğini sanmıyorum.

Konuyu da uzatmadan tekrar soruma döneyim. Sizce gerçekten isteyen biri için bu yaştan sonra (16) kalecilik mi? Orta saha oyuncusu olmak mı daha avantajlı?

Son düzenleyen: Moderatör:

Geri
Yukarı