Orta saha veya forvet oyuncusu kaç kilo olmalı?

Hasancan225

Centipat
Daha fazla  
Merhaba arkadaşlar, ben orta saha ya da forvet oyuncusu olmak istiyorum ve boyum 1.80, yaşım 16 ve kilom 59 ila 60. buna göre kaç kilo olmam lazım ve iyi bir vücut yapmak istiyorum. Neden kilo almak istiyorum, arkamdaki veya önümdeki oyuncu bana fol yapıp dengemi kontrol edemiyorum o yüzden genelde kaç kilo ve nasıl vücut olmam lazım onu sormak istiyorum. Bir de tek bir sorunum var, hangi antrenmanı yapamam lazım evde ve dışarıda taş zeminde.

Son düzenleyen: Moderatör:
Kanka orta saha oyuncuları hızlı ve zayıf olmalı. Bunun nedenleri çok koşmaları lazım. Zayıftan kastığım yani normal olarak kilolu olmamalısın. Kiloluluk dışında fit ve duvar gibi bir vüducun olmalı. Duvar gibi bir vücudun olsun ki rakiplerinle ikili mücadele edebilesin. Forvete gelirsek durum şöyle, bir forvet oyuncusunun boyu yeteri kadar uzun olmalı. İkili mücadele kazanmak için taş gibi bir vicüdun olmalı. Bunu nasıl mı yaparsın? Evde eğer gürültü olmuyorsa kendini duvar kenarına al. Sanki duvar rakip oyuncuymuş gibi duvara omuz at. Her gün bu antrenmanı yaparsan taş gibi omuzların olur. Bu sayede defans oyuncularına karşı 2'li mücadele edersin. Forvetsen boyunun uzun olması lazım ancak çok uzun olmamalı. Çok uzun kişilerde koşma yeteneği zayıf olur. Sormak istediğin varsa sor. Benim ailemde çok sayıda antrenör var ve her bilgiyi öğrenmeye çalışıyorum.

Ekleme : Orta saha olacaksanız Çevre kontrolünüz iyi olmalı, uzaktan şut çekebilmeli, her iki ayağınızı kullanabilmeli, uzun pas atabilmelisiniz. Top kontrolü , top çalma gibi yeteneklerinizin de olması lazım. Merak ettiğiniz şeyleri sorabilirsiniz. Nasıl top kapma geliştirilir ? Nasıl isabetli pas doğru atılır gibi ?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı