1 Adet ölü piksel için değişime değeri mi?

Just

Kilopat
Daha fazla  
Bugün PTT kargo ile monitörüm geldi. Testte 1 adet sol altta noktanın azıcık fazlası bir ölü piksel çıktı. Sizce değişmeli miyim? Bana sorun olmaz ama sizin fikrinizi duymak isterim. Hepsiburada üzerinden elmacık diye bir satıcıdan aldım eğer garantiye göndermek istesem nasıl bir yol izlemem gerek? (Nereyi arayacağım kargolamayı kime yapacağım) bir de ben bunun kutusunu çöpe attım kargoyu kabul ederler mi? Çok büyüktü kutusu?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ben anlamıyorum, neden 0 aldığınız garantisi devam eden ürünlerin kutusunu atıyorsunuz.Bir çok servis ayıplı ürünü almamak için bahane üretmeye çalışıyor siz onların eline bahane malzemesi veriyorsunuz.

Bugün PTT kargo ile monitörüm geldi. Testte 1 adet sol altta noktanın azıcık fazlası bir ölü piksel çıktı. Sizce değişmeli miyim? Bana sorun olmaz ama sizin fikrinizi duymak isterim. Hepsiburada üzerinden elmacık diye bir satıcıdan aldım eğer garantiye göndermek istesem nasıl bir yol izlemem gerek? (Nereyi arayacağım kargolamayı kime yapacağım) bir de ben bunun kutusunu çöpe attım kargoyu kabul ederler mi? Çok büyüktü kutusu?
Kutuyu atmasaydiniz değişim şansınız olurdu ama salla gitsin o ölü pikseli gözün görmez bile gule gule kullanın.

Birincisi 1 adet ölü piksel için bazı firmalar değişim yapmıyor hatta normal karşılıyorlar altını çiziyorum bazıları hatta çoğu. İkincisi kutusunu neden attınız köşede dursaydı. Şimdi değişim için satıcıyı ikna etmen gerek kutusu yok diye ki kabul etmez.

Kutuyu attıysan geçmiş olsun iade ve değişim yapmazlar. Servise yollayın bakalım belki yenisini yollarlar (hiç sanmam ama en azından tamir olur)

1 ölü piksel için garantiye göndermenize değmez. Servisler 4-5 ölü piksel olduğunda ekran değişimi (onarımı) sağlamayı düşünürler. Yeni takılan ekranda belki 2 tane olacak bilemezsiniz! Servise falan vermeyin derim. Sıfır almış olduğum telefonda 3 piksel hatası var ben bile vermiyorum. Garanti bitimine yakın gönderirsiniz.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı