1 AKTS yüzünden okul uzar mı?

Shield33

Decapat
Arkadaşlar bir bilgi ogrenmeye çalışıyorum ve baska bir forum sitesine uye degilim, bu yüzden buraya soruyorum.

Ben 3. sinif elektrik elektronik mühendisligi ogrencisiyim. Geçtiğimiz güz dönemi 3 dersten kaldim ve bu 3 dersin AKTS toplami 16 ediyor. Gelecek guz donemi ise 30 AKTS'lik bir ders yukum olacak mezuniyet projesiyle birlikte.

Her donem maks. 45 AKTS ders alma hakkimiz var ve benim alttan alacaklarim ile onumuzdeki donemin derslerinin AKTS toplami 30+16=46 yapıyor. Yani tek bir dersi 1 AKTS yuzunden secemeyecegim ve mezuniyetim yarim donem uzayacak mi?

Necmettin Erbakan Üniversitesi'nde buna benzer durumlar icin son siniflara mahsus olarak dilekçeyle 45 AKTS + 1 ders hakki taniniyor. Fakat internette baska bir universitenin sitesinde boyle bir sey okumadim. Bizde de yazmıyor ama her universitede var midir böyle bir hak? 1 AKTS icin, 1 ders icin gec diploma almayi sindiremem ben ya. Ne olur, tecrube sahibi birileri varsa bilgilendirmenize acil ihtiyacim var.

Son düzenleyen: Moderatör:
Danismana sordum ama bilin bakalım cevap geldi mi :))))))
@Vavien. Bu arada tek ders sinavini duydum biliyorum da o sınava girebilmek icin oncelikle o dersi o donem icinde almis olmak lazim. Öğrenci otomasyonlari ders kayitta her zaman oncelik olarak kalinan dersi sectirmeye zorlar. Ben kaldığım dersleri sectikten sonra , ilk defa gorecegim bir dersi alamiyorum. Bunu almadan tek ders sinavina giremem. Mesele ders seciminde tek derse kalinmissa bir dilekce ile bu duzeltilebiliyor mu? Kendisinden veya çevresinden bu konuda tecrubeli olan vardir belki diye konu açtım ama yok galiba

Son düzenleme:
@Vavien. bu arada tek ders sinavini duydum biliyorum da o sınava girebilmek icin oncelikle o dersi o donem icinde almis olmak lazim. Öğrenci otomasyonlari ders kayitta her zaman oncelik olarak kalinan dersi sectirmeye zorlar. Ben kaldığım dersleri sectikten sonra, ilk defa gorecegim bir dersi alamiyorum. Bunu almadan tek ders sinavina giremem. Mesele ders seciminde tek derse kalinmissa bir dilekce ile bu duzeltilebiliyor mu? Kendisinden veya çevresinden bu konuda tecrubeli olan vardir belki diye konu açtım ama yok galiba.

Öğrendin mi cevabını aynı sorunu yaşıyorum şu an ve cevap bulamıyorum.
@Vavien. Bu arada tek ders sinavini duydum biliyorum da o sınava girebilmek icin oncelikle o dersi o donem icinde almis olmak lazim. Öğrenci otomasyonlari ders kayitta her zaman oncelik olarak kalinan dersi sectirmeye zorlar. Ben kaldığım dersleri sectikten sonra , ilk defa gorecegim bir dersi alamiyorum. Bunu almadan tek ders sinavina giremem. Mesele ders seciminde tek derse kalinmissa bir dilekce ile bu duzeltilebiliyor mu? Kendisinden veya çevresinden bu konuda tecrubeli olan vardir belki diye konu açtım ama yok galiba
çözüm buldun mu acaba

Öğrendin mi cevabını aynı sorunu yaşıyorum şu an ve cevap bulamıyorum.

Çözüm buldun mu acaba?

Okulun halime acıyacağını düşünmediğim için yazokulunda bir ders verdim ve öyle hallettim. Siz Dekanlıkla görüşüp veya dilekçe yazarak belki durumu değiştirebilirsiniz. Necmettin erbakan üniversitesinde son sınıflar için bu gibi durumlarda imtiyaz gösterildiğini vs belirtin. Umarım çözersiniz bu durumu.

Yeni konular

Yeni mesajlar

Geri
Yukarı