Okul Tatili Uzar mı?

OKULLARIN TATİLİ UZATILIR MI ?

• EVET

• HAYIR

• BİLMİYORUM

Sonuçları sadece ankete oy verdiğinizde görebilirsiniz.
Bir öğrenci olarak ilk defa keşke olmasaydı dediğim bir tatil oldu. Ev hapsindeyiz ve internet sıkıntıları arttı. Sabah Vodafone Mobil İnternet sözde vardı fakat çalışmıyordu.

Geçen günlerde Türkiye'de ilk COVID-19 vakasının çıkması üzerine liseleri 1 hafta tatil, 1 hafta uzaktan eğitim olarak 2 hafta okul yoktu. Üniversitelerde ise sanırım 3 hafta tatil ilan etti. COVID-19 vakaları toplam sayısını tam bilmiyorum fakat artışta olduğunu duyuyorum.

Sizce tatil uzatılır mı?
Neden Uzatılmalı/Uzatılmamalı? gibi fikirlerinizi merak ediyorum
Bence uzar. Vaka sayısı gün geçtikçe artmakta. Hatta 29 Mart 2020 tarihinde yapılacak olan Milli Savunma Üniversite sınavı iptal olabilir. Eğer hala da devam ederse belki YKS sınavlarıda iptal edilebilir.
Vaka sayısı 21 olmuş bulunmakta.

Uzayacağını düşünüyorum. Şu anda vaka sayısı 47. Kimseyi heyecanlandırmak istemem ama bence bu vaka sayısı önümüzdeki günlerde 10 katına belki 50 katına çıkabilir. Mümkün olduğunca tedbirlerinizi alın. Kapalı mekanlara gitmeyin.

Kesinlikle uzatılmalı. Okullarda birçok gereksiz seçmeli ders ve yoğun ders saatleri kurslar ile öğrenciyi zorla geç saatlere kadar okulda tutuyorlar. Devamsızliğıda iyice düşürüp hem öğretmen hemde öğrencileri bunalttılar. Çocuklar sürekli bu bizim ne işimize yarayacak biz zaten internetten biliyoruz istersek çalışırız diyorlar. Veliler yeri belli olsun çocuk başımızdan gitsin diyor. Şimdi çocukları ile ilgilensinler herkes kendine göre mükemmel ebeveyn ama okulda en ufak bişeyde okula gidip şikayet ediyor çocuğumun kahrını çekiyorsun beni de çekeceksin diyerek had bildirmeye gidip stres atıyorlar. Çocuklar haklarını en iyi şeklilde bilip bunu hep kendi lehlerine kullanıyorlar. Herkes kendi çocuğuna baksın. Çocuklarda okulun değerini anlasın .

Şuan vaka sayısı 47 olmuş durumda.
Oyumu Evet'den yana kullanmak istiyorum.
Tatilin/Sözde tatilin sonuna doğru bir toplantı gerçekleştirecekler yani bununla ilgili.
Eğer uzatmazlarsa,çıkacak sonuçlara hepimiz katlanacağız...
Bu vakalar sadece onaylanmış olanları,Bilinmeyen vakalar olduğunu sayarsak bu sayı bayağı bir yükseliş gösterebilir.
Kimse tatil olacak diye heyecanlanmasın çünkü evden bile çıkamayacak hale düşebiliriz.

Geri
Yukarı