1 Anakarta 6 Adet Ekran Kartı Bağlama

mehmet dogan

Kilopat
Daha fazla  
Değerli arkadaşlarım, sayın @Recep Baltaş .
Bir sorunum var. MSI Z97 Gaming 7 anakartım mevcut. Bu anakarta 3 adet ASUS R9 390X, 3 adet ASUS R9 390 takmak istiyorum. 3 kart takınca sıkıntı yok, ancak sisteme 1 adet R9 390 ekleyince sistem reset atıyor. BIOS güncellemesi de yaptım. BIOS'ta bulunan PCI ayarlarını kurcaladım fakat sonuç aynı.
Sistem:
  • Intel i5 4690K
  • 8 GB RAM
  • 120 GB Kingston SSD
Bana yardımcı olabilirseniz çok sevinirim. Çünkü işlerim aksadı. Bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum. İyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
3 tane R9 390X, 3 tane R9 390. Bu kadar dengesiz ve uyumsuz bir sistemin fotoğraflarını sitemize yükleyin, dalga geçmediğinizi bilelim. Bir yandan kalbim: "Umarım dalga geçiyordur." diyor. O işlemciye ve anakarta 6 tane ekran kartı takmak, takmaya çalışmak... PSU özelliklerinizi de yazın. 600W falan ise yeterli olmayacaktır.

Arkadaşlar.

Uzay montaj bir sistem olacak ve her kart molex pcı dönüştürücü ile takılacak. Yapan arkadaşlarım var, işin mahiyeti bana kalsın :)

Şunu da belirteyim. Bu sisteme ne cpu ne de ram gerekiyor. Psu 2000 w onda da sıkıntı yok. Bir de bu kartta 4 adet de x1 çıkışı var. bilmeyen arkadaşlara duyurulur. Resim isteyen arkadaşım buyur aşağıda. Sadece bana hepsini nasıl çalıştırabilirim bunu söyleyebilirseniz çok sevineceğim.
20160409_153111.jpg

@furkanxdgs4 , 3 tane alan 6 tane de alır. Hayali konu deyip kestirip atmıyoruz. Gördüğün üzere gerçeklik payı olduğunu düşündüğümüz için konu devam ediyor. Belli ki gerçek. Saçma olduğuna dair iddialarının son bulması gerek. Sistemin oyun amaçlı kullanılmayacağı belli. @JaroxJamaica @Adion @MF

7 ekran kartı destekleyen anakartlar da mevcut. @mehmet dogan Anakart değiştirme şansınız yok mu?

GPU miner - mining rig Ortada güven kırıcı çok sebep var. Eğer konuda ciddiyseniz tavsiyem anakart değiştirin. 6 kart, 7 kart destekleyen anakartlar var. Eğer ciddi değilseniz, fazla uzatmanın lüzumu yok. Güzel bir anı olarak kalsın.

Son düzenleyen: Moderatör:
7 ekran kartı destekleyen anakartlar da mevcut. @mehmet dogan Anakart değiştirme şansınız yok mu?

Dostum. Ekran kartlarının fanları diğer ekran kartına değecek kadar kalın. Bu sebeple resimde gördüğün gibi bir platforma uzay montaj yapılacak. Pcı slotlarına x1 riser kablolarla bağlantı olacak. Normalde yaptığımız bir şey de bu anakart var elimizde. Bunu kullanmak istiyorum, bios ayarıyla alaklı olduğu kanısındayım. Bu sebeple desteklerinizi istedim. Deneme yanılma yöntemiyle açmaya çalışıyorum ama nafile :)

GPU miner - mining rig Ortada güven kırıcı çok sebep var. Eğer konuda ciddiyseniz tavsiyem anakart değiştirin. 6 kart, 7 kart destekleyen anakartlar var. Eğer ciddi değilseniz, fazla uzatmanın lüzumu yok. Güzel bir anı olarak kalsın.

İş yerinde olduğum için arkadaşın sistemini atamadım,emsal bir fotoğraf attım. O bir çerez standının üzerine yaptı bu sistemi. Güven konusunda ciddi olduğuma emin olabilirsiniz. Kimsenin burada vaktini alıp oyalamak bana yakışmaz.

Değerli arkadaşlarım. Hepinize zaman ayırıp yardımcı olmaya çalıştığınız için teşekkür ediyorum. Şuan 4 kart gördü ama windowsa girişte pc reset atıyor. Bunu çözersek diğer kartlar da muhtemelen olacaktır.

Geri
Yukarı