1 Anakarta 6 Adet Ekran Kartı Bağlama

Elimde 5 adet ekran kartı var.
3 adet AMD Radeon RX 6600
1 adet AMD Radeon RX 480
1 adet NVIDIA GeForce RTX 2060
Anakart MSI MS-7971

Sistemi çalıştırdığımda 5 ekran kartı aygıt yöneticisinde görünüyor. Fakat 1 ekran kartı simgesi üzerinde ünlem işareti oluyor ekran kartına sağ tıklayıp özellikler seçeneğini açtığımda "Bu cihaz, kullanabileceği yeterli boş kaynak bulamıyor. Bu cihazı kullanmak istiyorsanız, bu sistemdeki diğer cihazlardan birini devre dışı bırakmanız gerekecektir. (Kod 12)" kodunu alıyorum. 1 ekran kartını çıkarttığımda sistem çalışıyor 5. ekran kartında hata alıyorum. Hata kodunu nasıl düzeltirim?
Konu çok farlı yerlere gelmiş ama başlığı ile benim problemin uyumlu gibi görünüyor. Bu konuda yardımcı olabilirseniz sevinirim. @mehmet dogan

Ne yazdıgım hakkında en ufak bilgin olmadıgın halde aklınca dalga gecmeye calışmıssın. Yedi yıl önce yazdıgım bir mesaja kahkaha atacak ne yaşıyorsun merak ediyorum.
O günden bugüne ne değişti beraber bakalım;
- BTC 70k oldu sonra 17k ya düştü.
- 700 dolar olan ekran kartını, 2000 dolar vermeye razı oldun ama yine alamadın.
- Teknoloji ile tek yakınlıgı elindeki cep telefonu olan insanlar, evini arabasını satıp (hatta kredi cekip) ekran kartı aldı. Piyasayı patlattı.
- Hiç geregi olmayan yere bir dunya para aktı ama son kullanıcının cebine giren bir şey olmadı.
Buna göre;
Dibe vuran bütün coinlerin yeni bir ayı dalgası beklemekten baska caresi kalmadı.
Bu esnada coinlere aracılık eden buyuk borsa yatırımcılarından batanlar oldu. Onlarla birlikte ne kadar para battı belli degil. Cunku bu paraların belli bir yere aidiyeti yok :)).
Coin piyasasında buyuk para donunce ortaya yeni dolandırıcılık yontemleri cıktı. Kendine borsacı diyen elemanlar, oluşturdukları ponzi sistemi ile milleti dolandırıp kactılar. (nasıl olsa cep telefonunda milyar dolar tasınabiliyor.)
Halbuki ne olabilirdi?
7 yıl önce sisteme girip Apple, NVIDIA, Tesla gibi firmaların hisse senetlerini legal piyasadan alıp bugune getirmiş olsaydın, forumda boş boş kahkaha atmak yerine elindeki para ile nereye devasa bir yatırım yapayım diye dusunuyor olurdun.
Anladın mı kahkahacı arkadaş?

Geri
Yukarı