1 ay asgari ücretle 3070 sistem toplamak

Arkadaşlar.

Biz 2- 3 aylık maaşımızla ortalama bir PC toplayabiliyoruz fakat videoda adam ortalama asgari ücretleriyle 1 ay çalışıp sıvı soğutmalı RTX 3070 kasa toplayabiliyor.

Bu ister istemez insanın zoruna gidiyor, biz ne yapmalıyız onlar gibi olabilmek için?

2.000$ = 2.000₺ desek yine şöyle bir kasa toplamak imkansız olurdu.

Gerçekten insanın çok zoruna gidiyor.

Konuyu boş bir konu olarak görürseniz lütfen onaylamayınız fakat gerçekten nasıl bir çözüm bulunabilir bu konuda bilmiyorum.
Üzücü.

O ülkelerde fakir olmak bu ülkede asgari ücretle çalışmaktan daha fazla yaşam kalitesi sunuyor ama.
İşsiz ve yetim olarak askıda ekmek bile yokken, dileniyorsun ama para vermiyorlar. Korona oluyorsun ve hastaneye gitmek istiyorsun ancak seni almıyorlar. Ölüme mahkum ediyorlar ve ölüyorsun ardından seni ormana gömüyorlar.

Abarttım sanki. 😀

Evet bir Afrika ülkesi olabilirdik şükredelim, onun da sırası gelince Venezuela gibi olmadığımıza şükredelim değil mi?
Sadece bilgisayar ve donanım parçaları değil araba diğer teknolojik araçlar ABD gibi ülkelerde zorlanmadan alınabiliyor.
Biliyoruz hocam. Ne yapalım? Biz burada yakınınca istediğimiz oluyor mu? Hayır. O zaman biz de bu şartlarla en iyisine çalışalım.

İşsiz ve yetim olarak askıda ekmek bile yokken, dileniyorsun ama para vermiyorlar. Korona oluyorsun ve hastaneye gitmek istiyorsun ancak seni almıyorlar. Ölüme mahkum ediyorlar ve ölüyorsun ardından seni ormana gömüyorlar.

Abarttım sanki. 😀

Amerika ve Kanada gibi ülkelerde insanlar kendi isteğiyle sokaklarda yaşıyor. İsteseler asgari ücretle iş bulabilirler ve bulundukları eyaletin evsizler için yapılmış barınaklarında barınabilirler.

Biliyoruz hocam. Ne yapalım? Biz burada yakınınca istediğimiz oluyor mu? Hayır. O zaman biz de bu şartlarla en iyisine çalışalım.
Haklısınız, bazı şeyler bizim elimizde.
Amerika ve Kanada gibi ülkelerde insanlar kendi isteğiyle sokaklarda yaşıyor. İsteseler asgari ücretle iş bulabilirler ve bulundukları eyaletin evsizler için yapılmış barınaklarında barınabilirler.
Bunu araştırmıştım evsizler genelde kendi istekleri üzerine öyle yaşıyorlar ve devletten gelen yardımı vb. şeyleri içki gibi şeylere veriyorlar.

Ya göçmense?

Hocam bu şey gibi oldu. Hani inek ve içinde dağ olan bir şey vardı ya. İşte onun gibi. Unuttum adını. Galiba şöyleydi: İnek nerede? Dağa kaçmış? Dağ nerede?...

Abarttım sanki. 😀
Niye para vermediklerini bilmiyorsunuz galiba... 2016'ye kadar ihtiyacı olanlar dileniyordu, abartmıyordu. İsteyen gidip veriyordu. Ancak şimdi bu şekilde geçinen insanlar geldi, kimin ihtiyacı olduğu anlaşılmaz oldu. Sabah dilenip akşama doğru plajda nargile içen Suriyeliler olmasaydı belki bu dilenme kültürü kötü olmazdı. İşsizlik azalırdı, çünkü yabancılar değil de Türkler ön planda olurdu. Devletin verdiği şeyler kötü bir şekilde kullanılmaz, ülke gelişirdi(keşke).

Yeni konular

Geri
Yukarı