1 ay kreatin kullanıp bıraktıktan sonra ne olur?

Selvin

Femtopat
Daha fazla  
15 yaşındayım.
  • 1.80 boy
  • 64 kg.
  • 10 aydır spor yapıyorum.
57 kilodan başladım, şimdi cok iyi gelişim katettim, yalnız gelişim durdu yani yiyemiyorum yemek sorunlarım da var.
Sebze meyve falan yiyemiyorum, sadece (patates, banan, elma) bundan başka yiyemiyorum. Bu yuzden diyet ve bazı yemekleri de yiyemiyorum. 1 aylık takviye kullaıp bırakmak istiyorum. Yalnız bıraktıktan sonra ne olur geriler miyim? Zayıflar mıyım? Veya saç dökülmesi falan olur mu? Hangi takviyeyi kullanmalıyım?

Kreatin kullanıp bırakmanın bir zararı olmaz, tabi kreatin ile daha hızlı gelişip bırakınca daha yavaş gelişince moral bozman dışında. Saç dökme olayı zırva.

Eğer yemek konusunda sorun varsa ne kullanırsan kullan istediğin gelişim çok zor olur. Boyuna göre daha çok kütle katman gerekiyor, mutlaka iştahlı şekilde yemek ye.

Takviye olarak kreatin ve gainer kullanabilirsin. Kreatini istediğin kadar kullan, gainiri biraz hacim katana kadar (70 kiloya yanaşınca) bırakman iyi olur, çünkü çok fazla şeker içeriyor.

Kreatin kullanıp bırakmanın bir zararı olmaz, tabi kreatin ile daha hızlı gelişip bırakınca daha yavaş gelişince moral bozman dışında. Saç dökme olayı zırva.

Eğer yemek konusunda sorun varsa ne kullanırsan kullan istediğin gelişim çok zor olur. Boyuna göre daha çok kütle katman gerekiyor, mutlaka iştahlı şekilde yemek ye.

Takviye olarak kreatin ve gainer kullanabilirsin. Kreatini istediğin kadar kullan, gainiri biraz hacim katana kadar (70 kiloya yanaşınca) bırakman iyi olur, çünkü çok fazla şeker içeriyor.
Yemey yedigim tavuk pilav et falan işte makarna yulaf olsun patates yiyorum sadece Sebze meyve yok
Kreatin ne kadar zaman kulanıb bıraksam sonrada zayıflamarım?

Sebze meyve yemezsen vitamin mineral eksikliği çekersin. Hem spor hemde sağlık için sebze meyve tüketmeye özen göster, tüketemiyorsan takviye olarak al.

Kreatin sana kilo aldırmaz veya kilo verdirmez sadece antrenman performansını arttır.

15 yaşındayım.
  • 1.80 boy.
  • 64 kg.
  • 10 aydır spor yapıyorum.
57 kilodan başladım, şimdi cok iyi gelişim katettim, yalnız gelişim durdu yani yiyemiyorum yemek sorunlarım da var.
Sebze meyve falan yiyemiyorum, sadece (patates, banan, elma) bundan başka yiyemiyorum. Bu yuzden diyet ve bazı yemekleri de yiyemiyorum. 1 aylık takviye kullaıp bırakmak istiyorum. Yalnız bıraktıktan sonra ne olur geriler miyim? Zayıflar mıyım? Veya saç dökülmesi falan olur mu? Hangi takviyeyi kullanmalıyım?

Eğer saçın dökülmeye yatkınsa mesela babanın, amcanın, dayının saçı dökülmüşse seninde genlerinde yüksek ihtimal var demektir yani seninde saçını dökebilir. Ben kullanmayı önermiyorum onun yerine bir diyetisyene gidebilirsin ya da evde kendine shake hazırlayabilirsin hızlı kilo aldırır fakat haftada 1 kere içmen gerekiyor fazlası kalbine zarar verir.

Kreatini saç dökme olayı palavra. Yatkınsa değilse cart curt diye bir şey yok hepsi yalan.

Kreatin fosfat zaten kaslarında doğal olarak bulunan bir madde. Kasını hareket ettirmek istediğin zaman bi tane fosfatı koparak ADP ile birleşip ATP yi oluşturuyor. Yediğin her besinde kreatin zaten mevcut.

Yeni konular

Geri
Yukarı