1 ayda 20 kg alınır mı?

Lyk7a

Hectopat
Yer
Türkiye, Bursa
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
RTX 3050Tİ
i5-12500H
512GB M.2 SSD
16GB RAM
1.80, 50 kiloyum. İnternette araştırdım kesin bir sonuç bulamadım, 1 ayda spor salonuna giderek ve yemek yiyerek 70 kilo olmak istiyorum. Hedefim 77-85 kilo. Bunu nasıl başarırım? Okul bittiği an spora başlayacağım, haziran gibi.

1.80, 50 kiloyum. İnternette araştırdım kesin bir sonuç bulamadım, 1 ayda spor salonuna giderek ve yemek yiyerek 70 kilo olmak istiyorum. Hedefim 77-85 kilo. Bunu nasıl başarırım? Okul bittiği an spora başlayacağım, Haziran gibi.

1 ayda o kiloyu almanız mümkün değil 6 7 ay istikrarlı çalışırsanız alabilirsiniz beslenmenizi düzgün ve programınızı düzgün tuttuğunuz halde iyi şekilde ancak bu süre zarfında olur.

Ortalama bir erkek ayda yaklaşık 0,5 kg ila 1 kg kas yapabilirken, bu rakam kadında 0,5 kg kadar.
Araştırmalar bunu gösteriyor.

Sağlıklı olmaz, haftada 1 kilo almak önceliğin olsun.
Zaten bir çok kişi öyle diyor, öyle yaparsak ortalama 10 haftada 10 kilo alırım 60 Kilo falan olurum buda 70 Güne denk geliyor. Spora giderek kaslarım gelişir mi? şu an 48-50 Kiloyum 1 ay gittim diyelim, kaslarım sertleşir mi? 1 ay içinde gözle görülür bir değişiklik olur mu?

Zaten birçok kişi öyle diyor, öyle yaparsak ortalama 10 haftada 10 kilo alırım 60 kilo falan olurum bu da 70 güne denk geliyor. Spora giderek kaslarım gelişir mi? Şu an 48-50 kiloyum 1 ay gittim diyelim, kaslarım sertleşir mi? 1 ay içinde gözle görülür bir değişiklik olur mu?

Evet, vücudun değişime girer fark edersin. Zaten önceden spor yapmadığın için direk ilk etapta hızlı bir gelişim elde edersin. (Yazmayı unutmuşum) Ama abartı ya da belirginlik bir değişim olmaz.

Zaten bir çok kişi öyle diyor, öyle yaparsak ortalama 10 haftada 10 kilo alırım 60 Kilo falan olurum buda 70 Güne denk geliyor. Spora giderek kaslarım gelişir mi? şu an 48-50 Kiloyum 1 ay gittim diyelim, kaslarım sertleşir mi? 1 ay içinde gözle görülür bir değişiklik olur mu?

Senin aletleri taniman, vucudunu taniman, beslenmeni oturtman, tum bunlarin neticesinden kendine uygun bir plan ve calisma disiplini gelistirmen zaten 3 ayini alir. Hadi diyelim vucudun kas gelisimini normale gore daha hizli yapan bir tipte 2 ay olsun. 1 ayda pek gozle gorulur bir degisiklik bekleme yani zaten cok yavas baslayacaksin yoksa bir yerini sakatlarsin.

Fazla beklentin olmasın spora başlarken, ilk önce 3 ayı devir ondan sonra karar verirsin ne yapmak istediğine.
Senin boyun 1.80, en kötü 80-90 kilo olman gerekiyor hacim kazanmak ve iyi görünmek için, sabretmen lazım anlayacağın.

Yeni konular

Geri
Yukarı