1 ayda pil kapasitesi 45 Wh'den 43 Wh'ye düştü

racooss

Hectopat
1696875186914.png

Laptop alalı 1 ay oluyor. Sürekli şarjda kullanıyorum. Bazen şarjdan çıkarıp dizi falan izliyorum.
1 ay olmadı daha. Geçen gün tam kapasite 43.92 oldu. Bu normal sayılır mı?

Yine bunun dışında wh, telefon batarya kapasitesi olan mAh karşılığı nedir?
Şimdiden teşekkürler.

Eskiden laptopları şarjda kullanmayın derlerdi pil ömrünün uzaması için yüzde 85 civarına kadar şarj olduktan sonra şarjdan çıkarıp yüzde 20 olduğunda tekrar takmayı tavsiye ediyorlardı. Sonra bazı markalar bunu çözmüştü ama sizin laptopun böyle bir özelliği yoksa sizde aynı şekilde kullanırsanız daha uzun ömürlü olacaktır.

Eskiden laptopları şarjda kullanmayın derlerdi pil ömrünün uzaması için yüzde 85 civarına kadar şarj olduktan sonra şarjdan çıkarıp yüzde 20 olduğunda tekrar takmayı tavsiye ediyorlardı. Sonra bazı markalar bunu çözmüştü ama sizin laptopun böyle bir özelliği yoksa sizde aynı şekilde kullanırsanız daha uzun ömürlü olacaktır.

Bir şey soracağım mesela bende laptop kullanıyorum ve oyun oynarken laptopta mecbursun takmaya peki bu çok zarar verir mi?

Endişe edecek bir durum yok. Uzun vadede pil ömrünü kısaltıyor ama bence değer yani oyunda oynayamayacaksak neden bilgisayar aldık. En kötü ihtimalle yeni batarya alırsınız bende asus N53SN vardı 2-3 yıl kullandıktan sonra yeni batarya almıştım.

Yeni konular

Geri
Yukarı