1 aylık AOC monitör iade olur mu?

Rexiand

Hectopat
Yer
Ankara
Selam. 06.05.2023 tarihinde İtopya Ankara şubesinden AOC 24G2SPU/BK monitörü satın aldım. Aldığım gün ölü piksel çıktı ve iade için İtopya'ya tekrar gittim. Yeni aldığım monitörde neyse ki çıkmadı ancak sonraki gün fark ettim ki cihazın hoparlörü inanılmaz kötü ve yüksek seslerde cızırtı yapıyor (bana bu Gaming monitör bunda iyi hoparlör olmaz demeyin. 5 yıllık ASUS monitörümde bile daha iyi hoparlör var.) Ayrıca kasası yamuktu. Sonraki gün iade için mağazaya gittiğimde ürünü deneyerek satın aldığımı (yok böyle bir şey) bundan dolayı garantiden iade kararı çıkmasına karşın iade edebileceklerini söylediler. Ben de el mahkum kabul ettim ve garantiye yolladık.

23.05.2023 tarihinde ürünü teslim aldım ve tahmin edin ne karar çıktı? Hiçbir sorun olmadığını, kasanın esneme payı olduğunu söylediler. Ürünün üst kasası sağlamdı. Daha da berbat etmişler. Hoparlör daha da kötüleşmişti. HDMI ve güç kablosunun takıldığı yerde bant vardı. Ben de artık sıkıldığım için böyle kullanayım dedim. Bundan 1 saat önce (06.06.2023) tekrar fark ettim ki inanılmaz şekilde ışık sızması var. Her şeye tamam ancak bu bardağı taşıran son damla oldu. İade için THH'ye başvurdum ancak içime sinmedi. Sizce bu monitörü nasıl iade edebilirim? Daha doğrusu iade edebilir miyim? İade için sizin önerilerin var ise bekliyorum.

Dosya Ekleri

• IMG_20230607_000903.jpg
    IMG_20230607_000903.jpg
    62 KB · Görüntüleme: 41
Garanti iade kabul etmediyse iade kabul olmasının imkanı yok. Ayrıca bir sorun göremedim ve 4k monitörden nasıl bir hoparlör bekliyorsun? Madem o kadar kötü güzel hoparlörler 500 tl en fazla.

Tabii ki de iade edebilirsin ışık sızması var ve garantiye yollayıp getirdiklerinde daha kötü bir biçimde getirmişler ben olsaydım her yere şikayet ederdim ki zaten 1. ürün bozuk vermişler.

Garanti iade kabul etmediyse iade kabul olmasının imkanı yok. Ayrıca bir sorun göremedim ve 4k monitörden nasıl bir hoparlör bekliyorsun? Madem o kadar kötü güzel hoparlörler 500 tl en fazla.
Galiba anlatamadım. 5 senelik yine gaming bir monitör olan, fiyatı 2700₺ olan ASUS 21.5 VP228HE hoparlörü bu cihazın hoparlörünü TOKATLIYOR. Bundan rahatsızım sadece. Ayrıca ben bu monitörü hoparlörü var diye GIGABYTE G24F-2 yerine tercih ettim.

Tabii ki de iade edebilirsin ışık sızması var ve garantiye yollayıp getirdiklerinde daha kötü bir biçimde getirmişler ben olsaydım her yere şikayet ederdim ki zaten 1. ürün bozuk vermişler.
Başkaya nereye şikayet edebilirim? Çünkü garanti firması (TecPro) arıza olduğunu kabul etmiyor.

Işık sızması garanti kapsamına girmez, mağazadan alırken keşke ayrıntılı baksaydın. Ama garantiye tekrar yollayıp açıklama olarak sorunlarını yazabilirsin. 2 3 kez daha böyle sorunlu gelirse dava açabilirsin. Tabii can sıkıcı ve gereksiz bir süreç ama maalesef böyle.

Ayrıca ufak bir düzeltme yapayım. Işık sızması var diye yollamadım. Hoparlörü cızırtılı ve kasası yamuk diye yollamıştım. Bir fark yaratır mı? Ya da tekrardan ITOPYA'ya yollasam mı?

Işık sızması garanti kapsamına girmez, mağazadan alırken keşke ayrıntılı baksaydın. Ama garantiye tekrar yollayıp açıklama olarak sorunlarını yazabilirsin. 2 3 kez daha böyle sorunlu gelirse dava açabilirsin. Tabii can sıkıcı ve gereksiz bir süreç ama maalesef böyle.
Görevli izin vermedi. Sadece ölü piksel var mı diye baktı ve kutuyu kapatıp verdi.

Ayrıca ufak bir düzeltme yapayım. Işık sızması var diye yollamadım. Hoparlörü cızırtılı ve kasası yamuk diye yollamıştım. Bir fark yaratır mı? Ya da tekrardan İtopya'ya yollasam mı?

Görevli izin vermedi. Sadece ölü piksel var mı diye baktı ve kutuyu kapatıp veri.

Enteresan bir tutum olmuş. Parasını verip faturasını aldığım bir ürünü ben orada soydurup soğana çevirirdim. Bakmak zorunda ki hemen orada sıcak sıcak iade edilebilsin.

Galiba anlatamadım. 5 senelik yine Gaming bir monitör olan, fiyatı 2700₺ olan ASUS 21.5 VP228HE hoparlörü bu cihazın hoparlörünü tokatlıyor. Bundan rahatsızım sadece. Ayrıca ben bu monitörü hoparlörü var diye Gigabyte G24F-2 yerine tercih ettim.

Monitörü alırken Ultra yüksek kalitede süper bir hoparlörün içinde bulunduğunu mu söylediler? Hoparlör kötü ise kötüdür ve garanti iadeyi reddeti ise THH dışında başka bir yere şikayet etmeniz mümkün değil.

Monitörü alırken Ultra yüksek kalitede süper bir hoparlörün içinde bulunduğunu mu söylediler? Hoparlör kötü ise kötüdür ve garanti iadeyi reddeti ise THH dışında başka bir yere şikayet etmeniz mümkün değil.
Hayır ancak bu kadar para verdiğin ürünün daha önce kullandığın üründen daha kötü bir performans sergilemesi çok can sıkıcı.

Ayrıca garanti hoparlör şikayeti için reddetti. Acaba ışık sızması yüzünden kabul ederler mi?

Hayır ancak bu kadar para verdiğin ürünün daha önce kullandığın üründen daha kötü bir performans sergilemesi çok can sıkıcı.

Ayrıca garanti hoparlör şikayeti için reddetti. Acaba ışık sızması yüzünden kabul ederler mi?

IPS glow için bir şey diyemem bana normal geldi çünkü bütün IPS monitörlerde IPS glow var.

Geri
Yukarı