1 aylık WD HDD takılma yapıyor

bytrog

Centipat
Daha fazla  
Hepinize selamlar. Ortalama 1 ay önce WD 1 TB taşınabilir HDD aldım. Ancak şu an dosya kopyaladığım zaman bazı dosyaları açmıyor, takılıyor. Bazılarında ise dosya veya dizin okunamaz durumda diyor. Ne yapmalıyım?

Disk durumunu HD Tune ve CrystalDiskInfo ile kontrol edin. Sonra CrystalDiskMark ile yazma-okuma durumunu kontrol edin. (Anlattığınıza göre yüksek ihtimal sorun çıkacak ama çıkmazsa diski biçimlendirip (virüs için tarama da yapabilirsiniz.) tekrar kontrol edin.)
Not: Disk sıfır mı?

Disk durumunu HD Tune ve CrystalDiskInfo ile kontrol edin. Sonra CrystalDiskMark ile yazma-okuma durumunu kontrol edin. (Anlattığınıza göre yüksek ihtimal sorun çıkacak ama çıkmazsa diski biçimlendirip tekrar kontrol edin.)

Evet disk sıfır. İtopya'dan aldım. Hatta taşınabilir harddisler sallanmaya karşı dayanıksız diyorlardı, çok da dikkat ettim. İnşallah mekanik bir hasar çıkmaz. Dediğinizi yapacağım.

Aynısından bendede var ve önceki anakarta uyuz oluyordu. Bazen görmüyor ama gördüğü zaman takılıyor artı geç okuma yapıyordu. Anakart değişince sorunsuz süper şekilde çalışıyor.

Aynısından bendede var ve önceki anakarta uyuz oluyordu. Bazen görmüyor ama gördüğü zaman takılıyor artı geç okuma yapıyordu. Anakart değişince sorunsuz süper şekilde çalışıyor.
İlk aldığım zamanlar takır takırdı. 95 GB dosyayı 20 dakikada taşımıştım. Şimdi bir şeyler oldu sanki ve benim için kopyalanan dosyalar çok önemli. Açıkçası şansa bırakmak istemiyorum.

Disk durumunu HD Tune ve CrystalDiskInfo ile kontrol edin. Sonra CrystalDiskMark ile yazma-okuma durumunu kontrol edin. (Anlattığınıza göre yüksek ihtimal sorun çıkacak ama çıkmazsa diski biçimlendirip (virüs için tarama da yapabilirsiniz.) tekrar kontrol edin.)
Harddisk Sentinel de sağlık %100 gözüküyor. Baktım.
Eğer harici disk ise bağlantı kablosunun sağlam olduğundan da emin olmaya çalışın.
Şuan kopma vs. yok. Ancak bir dosyayı silemiyorum.

Resimdeki gibi Smart değerlerini verirseniz iyi olur. Silinmeyen dosya ya kullanılıyor veya zararlı bir kod engel oluyordur.

Dosya Ekleri

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    77,3 KB · Görüntüleme: 36

Geri
Yukarı