1. dönem devamsızlığı 2. dönem sildirilir mi?

XippingS

Hectopat
Merhaba, başlıkta da yazdığı gibi 1. dönem devamsızlıkları 2. dönem sildirilebilir mi acaba? Şu anda birkaç gün devamsızlığım var ve sildirmek istiyorum ama şu anda herhalde e-Okul girişleri kapatılmış ve 5 günden sonra belge alınamıyormuş. Tüm sitelerde böyle yazıyor ama bir sitede bunun yalan olduğunu yeni yönetmelikte böyle bir şey olmadığını duydum. Doğru mu acaba? Bir durumdan dolayı gelemedim son hafta birkaç gün ve 2. dönem silinmediği için zor durumda kalacağım.

5 günden sonra belge alınmama durumu değiştirildi milli eğitim tarafından.

MADDE 49- Aynı Yönetmeliğin 160 ıncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen,” ibaresi ile aynı maddenin ikinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır

Merhaba, başlıkta da yazdığı gibi 1. dönem devamsızlıkları 2. dönem sildirilebilir mi acaba? Şu anda birkaç gün devamsızlığım var ve sildirmek istiyorum ama şu anda herhalde e-Okul girişleri kapatılmış ve 5 günden sonra belge alınamıyormuş. Tüm sitelerde böyle yazıyor ama bir sitede bunun yalan olduğunu yeni yönetmelikte böyle bir şey olmadığını duydum. Doğru mu acaba? Bir durumdan dolayı gelemedim son hafta birkaç gün ve 2. dönem silinmediği için zor durumda kalacağım.
Sildirmek diye bir şey yok. 5 gün ve üzeri uygulaması kaldırıldı.

Sildirmek diye bir şey yok. 5 gün ve üzeri uygulaması kaldırıldı.

5 günden sonra belge alınmama durumu değiştirildi milli eğitim tarafından.

madde 49- aynı yönetmeliğin 160 ıncı maddesinin birinci fıkrasında yer alan “özürsüz devamsızlık süresi 5 günü geçmeyen,” ibaresi ile aynı maddenin ikinci fıkrası yürürlükten kaldırılmıştır.

Değiştirildi Resmi Gazete de yayınlandı.

Hayır silinmez her devamsızlık kendi dönemine özgüdür.

Hepinizin değerli yorumları için teşekkür ederim, 10 gün olarak güncellendi yani değil mi?

Geri
Yukarı