1. dönem edebiyat ortalaması 50'nin altında olursa ne oluyor?

Yiğityldz

Centipat
Daha fazla  
Merhaba, edebiyat lisede ana ders diye biliyorum 1. dönem edebiyat ortalamam 50'nin altında olunca ne oluyor? Sınıfta kalma veya dersten sorumlu geçme nasıl? Teşekkürler...

Sorumluluk sınavına giriliyordu 2. dönem galiba, eğer onun ile de geçemezsen sınıf tekrarı oluyordu yanlış değilsem. Bizim okul kimseyi bırakmıyordu uğraşmamak için ama sorumluluk sınavına sokuyorlardı.

hatırladığım kadarıyla ilk dönemde atıyorum 45 aldın eğer ikinci dönemde 55 alırsan dersten geçiyorsun diye biliyorum. ayrıca lise sonda değilsen sıkıntı olmaz sadece muaf kalırsın ben hiç kalmadım bilmiyorum fakat kalanlar yaz vakti o kaldığı sınava tekrar girip dersten geçiyordu.

1. Dönem 50'nin altında alırsan sadece dersten kalmış olursun ama 2. dönem de zayıf alırsan sorumluluk sınavına girmen gerekiyor girmezsen liseden mezun olamazsın.

Geçme ve kalmalar ikinci döneme göre hesaplanır. Basit aritmetik ortalama hesabı, basit mantıkla iki dönem notunuzu toplayınca 100 ve üzeri etmeli. Aksi takdirde sorumluluk sınavına kalırsınız. Eğer sınıfta kalırsanız da sınıfta kaldığınız için herhangi bir sorumluluğu olmuyor. Örneğin, ilk dönem 46 düştüyse ikinci dönemde Edebiyat ortalamasını 54 düşürmelisiniz. 54+46=100/2=50.

Geçme ve kalmalar ikinci döneme göre hesaplanır. Basit aritmetik ortalama hesabı, basit mantıkla iki dönem notunuzu toplayınca 100 ve üzeri etmeli. Aksi takdirde sorumluluk sınavına kalırsınız. Eğer sınıfta kalırsanız da sınıfta kaldığınız için herhangi bir sorumluluğu olmuyor. Örneğin, ilk dönem 46 düştüyse ikinci dönemde Edebiyat ortalamasını 54 düşürmelisiniz. 54+46=100/2=50.

2 dönem notunu toplayınca 100 etmeli derken sınav notumu ders ortalaması mı benim bu sen ortalamam 47 edebiyat yani şöyle mi bu dönem 47 ortalamam edebiyat ikinci dönem 40 toplayım 2ye böldüm böyle mi peki toplam tüm derslerin ortalamasıda böyle mi hesaplanıyor

Geri
Yukarı