Çözüldü 1. dönem sınıfta kalınır mı?

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

"PHANTOM"

Hectopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Liseye yeni geçtim ve notlarım berbat. Neredeyse 6 tane zayıf derslerim var. Ve ortalamam 51. Şimdilik ortalamayı 50'nin üstünde tutup. 2. dönemde düzelteceğim. Şimdi sorum şu. 1.dönemde ortalamamız 50'nin altında olursa sınıfta kalır mıyız? Ya da 3 tane ve daha fazla dersten zayıfımız olursa kalır mıyız? Edebiyat ortalaması 50 altı olursa sınıfta kalır mıyız? Son olarak da 1. dönem ortalaması 50 ya da altı diyelim. 2. dönemde düzeltme şansımız var mı?

Çözüm
Liseye yeni geçtim ve notlarım berbat. Neredeyse 6 tane zayıf derslerim var. Ve ortalamam 51. şimdilik ortalamayı 50'nin üstünde tutup. 2. dönemde düzelteceğim. Şimdi sorum şu. 1.dönemde ortalamamız 50'nin altında olursa sınıfta kalır mıyız? Ya da 3 tane ve daha fazla dersten zayıfımız olursa kalır mıyız? Edebiyat ortalaması 50 altı olursa sınıfta kalır mıyız? Son olarak da 1. dönem ortalaması 50 ya da altı diyelim. 2. dönemde düzeltme şansımız var mı?

İki dönem ortalaması 50 altı ise kalırsınız. Yani şu anlık kalmıyorsunuz.
Liseye yeni geçtim ve notlarım berbat. Neredeyse 6 tane zayıf derslerim var. Ve ortalamam 51. şimdilik ortalamayı 50'nin üstünde tutup. 2. dönemde düzelteceğim. Şimdi sorum şu. 1.dönemde ortalamamız 50'nin altında olursa sınıfta kalır mıyız? Ya da 3 tane ve daha fazla dersten zayıfımız olursa kalır mıyız? Edebiyat ortalaması 50 altı olursa sınıfta kalır mıyız? Son olarak da 1. dönem ortalaması 50 ya da altı diyelim. 2. dönemde düzeltme şansımız var mı?

İki dönem ortalaması 50 altı ise kalırsınız. Yani şu anlık kalmıyorsunuz.

Çözüm
  1. Karne ortalamanız 50 üzeri, Edebiyattan geçtiniz. 1-2 dersten kaldınız. (ORTALAMA ile sınıfı geçtiniz)
  2. Karne ortalamanız 50 üzeri, Edebiyattan kaldınız. 1-2 dersten kaldınız (SORUMLULUK ile sınıfı geçtiniz)
  3. Karne ortalamanız 50 altı, Edebiyattan kaldınız, 3 dersten kaldınız (SINIF TEKRARI)
Hocam 2. dönem düzeltme şansınız var elbette. Olası senaryoları belirttim.

Benim de bir sorum var. Umarım moderatörler saçmalayıp mesajı alıp yeni konu açmazlar. Çünkü konuyla alakalı bir mesaj.

Soruya gelirsek:
Meslek lisesinde meslek dersinden ve edebiyattan 1. dönem 40 alıp 2. dönem 60 alırsak geçer miyiz?

Benim de bir sorum var. Umarım moderatörler saçmalayıp mesajı alıp yeni konu açmazlar. Çünkü konuyla alakalı bir mesaj.

Soruya gelirsek:
Meslek lisesinde meslek dersinden ve edebiyattan 1. dönem 40 alıp 2. dönem 60 alırsak geçer miyiz?
İkisininde ders saatleri yüksek ise evet geçersiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı