1. dönem 5 zayıf varsa 2. dönem sınıfta kalınır mı?

OneChip

Decapat
Daha fazla  
Başılıktan gördüğünüz gibi 5 dersten kaldım. Ama ortalamam 59 idi ve en önemli 2 dersten kaldım edebiyat ve matematik ama edebiyatı bu dönem geçeceğimden eminim fakat matematikten kalırım. Yani 5 dersten kalmıştım ya onların dört tanesini geçeceğim net bir şekilde fakat bazı hocalar istemsiz olsa da bana kıl olmuşlar.

Edebiyatı geçerseniz diğer dersleriniz için sorumluluk sınavına girmelisiniz. Fakat edebiyat dersi bu şansı tanımıyor. Kalırsanız mecburi sınıf tekrarı olur. Ama kalmazsanız diğer derslerinizi geçseniz de geçemeseniz de sınıf tekrarı olmaz sadece her sene sorumluluğa girersiniz.

Edebiyatı geçerseniz diğer dersleriniz için sorumluluk sınavına girmelisiniz. Fakat edebiyat dersi bu şansı tanımıyor. Kalırsanız mecburi sınıf tekrarı olur. Ama kalmazsanız diğer derslerinizi geçseniz de geçemeseniz de sınıf tekrarı olmaz sadece her sene sorumluluğa girersiniz.
Çok ama çok teşekkür ederim rahatladım valla :D

O zaman ben seni daha çok rahatlatayım :)

Şu anki durumda sadece edebiyata giriceksin sorumlu olarak. Çünkü genel ortalama 50 üstü, bu durumda diğer dersleri geçmiş sayılıyorsun ama edebiyat bu şekilde geçilmiyor. Ondan sorumluluğa giriceksin tek.

O zaman ben seni daha çok rahatlatayım :)

Şu anki durumda sadece edebiyata giriceksin sorumlu olarak. Çünkü genel ortalama 50 üstü, bu durumda diğer dersleri geçmiş sayılıyorsun ama edebiyat bu şekilde geçilmiyor. Ondan sorumluluğa giriceksin tek.

İyice rahatladım.

Ee Sınıfı geçtim o zaman :D

Bu arada sistemi değiştirmişler, benim okuduğum dönemki gibi değilmiş. Herhangi bir sorumluluk sınavında, iki dönem ortalaması olmaksızın; tek bir sınav geçerliliğiyle beraber tek bir sınavda 50 üstü alınca direkt sorumluluk kalkıyor. Mesela diğer seneye geçtin. I. Veya 2. Dönem herhangi birisinden 50 alarak sorumluluğu kaldırıyorsun. Bir nevi alttan alıyorsun.

Konu hortlatıcam ama yine de söyleyeyim sınıfta kalmadım hem de hiç beklemediğim bir performans verdim 6. sınfın 2. döneminden beri teşekküre bu kadar yakın olmadım 0.0500 puan ile teşekkür belgesini kaçırdım matematik hocasına yalvardım yalkardım yıllar sonra alacağım dedim ne yaptım ne ettim geçirmedi :/ 1 dersten tek kaldım hiç beklemiyordum :D babam dalga geçerdi 5 ders var 15'i zayıf diye artık ben dalga geçiyorum :D sözlülerim hep 70 80'di.
Bazıları 95 100'dü.

Yeni konular

Geri
Yukarı