1 evde 2 farklı ISS için hat çekmek

TechnoBey

Kilopat
Makaleler
9
Yer
İzmir
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Halihazırda memnun olmadığım max 14mbit alabildiğim Superonline aboneliğim mevcut. Yanına TurkNet satın aldım onu ankastre kutusuna kadar bağladıklarını belirttiler. Baktığımda 2 ucu açık kablo Turknet ve bilgiler falan yazıyordu. Benim telefon ve internet kutum şekildeki gibi hat çekili olanda Superonline mevcut ben kullanılamayan sokete yeni hat çektirip ona da Turknet'in verdiği 2 kabloya bağlatıp kullanmam gerekli değil mi ?
8e821010360d978bf75139847e6cfb82.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Ikisini aynı anda açık tutacaksanız bina ankestresinden evinize bir kablolama yaptırıp ankestrede birleştirip kullanmanız gerekiyor. TTNet'i kapatacaksanız onun mevcut kablosunu TTNet'ten söküp Türknet hattına da bağlamanız aynı işi görür.

Babam elektrikçiye para mı veririm ben diyip girişti yaklaşık 2 saatlik bir kurulum süreci sonucu Superonline hattımız sorunsuz çalışıyor, yarın Turknet açılır herhalde onuda kullanabilirsek iyi :) Donanımhaberde Turknet'e saydıran çok inşallah bizde olumsuzluk yaşamayız.

Turknetin açtığı porttan çıkan kabloyu uzatıp bir hat çekerek senin kullanılmayan kutuya bağlarsınız olur biter.

Fakat, iki tane ISS kullanmak ne kadar da doğru? Neden bu ziyan anlayamıyorum? Neyinize yetmiyor 14 mbit?

Turknet bugün sabah aktivasyon işlemi bitti. Şuanlık hiçbir sorun yok. Geçiş işlemide hızlı oldu. Cuma günü belgelerim onlara teslim edildi , cumartesi günü onay için aradılar ve pazartesi yani bugünde aktif oldu.

Turnket`de lol ve cs go daki ping değerin nedir?

Dün akşam CSGO oynadım 70 i geçmedi. (WiFi olarak ve +5 cihaz daha bağlı halde ama indirme yoktu belki diğerleri sosyal medya vs.)

Genel olarak 65-70 arasıydı diyebilirim, takip ettim bende değerleri. Türk telekomda 70-75 di ama hız olarak TurkNetin bir düşüğü paketteydim.

(VDSL)

Türknet tam bir çöp forumlarda yazıldığı kadar vardır 4-5 gündür evraklar onlara ulaşıcakmışmış :) Ulaşmış olabilir işlem sırasındadır diye dalga geçiyorlar sitelerinde ''Belgeleriniz bize ulaştığında hemen kullanmaya başlayabilirsiniz.'' yazıyor, Müşteri temsilcisine kargom nerde dediğimde önceden hala İzmir'de dendi bugün birdaha arıyorum kargo takip no verin ulaşmış mı ben takip edeyim burdan diyorum ben görüntüleyemiyorum diyor.

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı