Çözüldü 1 Gbps destekleyen internetle 100Mbps hız almak

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

alperen.asilturk

Hectopat
Daha yeni CAT6 kablo aldım. İnternette önerilen birçok çözümü de uyguladım. Speed & Duplex dahil. Wi-Fi ile 350Mbps'ye kadar hız alırken kabloda neden hala sorun yaşıyorum yardımcı olabilir misiniz?

Screenshot_1.png

Anakart modelini öğrenemedim o yüzden buraya bir CPU-Z SS'i bırakıyorum.

Çözüm
Modem kutularından sarı, 1 metre civarı bir CAT.5E kablo çıkıyor. O modemde de çıkması lazım, benimkinde çıkmıştı. Denediğimde 1Gbit rahatlıkla alabiliyordum o kablo ile.
Eve gittiğimde bakayım tekrardan, teşekkürler bilgi için.

Eve gittiğimde bakayım tekrardan, teşekkürler bilgi için.
Evet, sorun kablodaymış. Modem kutusundan çıkan CAT5E kablo ile 1.0Gbps hız alabildim. Yardımcı olan herkese teşekkürler.
Kullandığınız Router falan varsa bunda da Gigabit port var mı? Bazı modellerde Gigabit port yok. Dediğiniz gibi Wi-Fi ile yüksek hız verebilecek var ama kablo ile 100'de kalıyor.

İçindeki internet kartı 100Mbps sağlıyor Monster'larda böyle. Gigabit kablosuzda alırsınız o da teorikte kalıyor 400 küsurü geçmiyor.

İçindeki internet kartı 100Mbps sağlıyor Monster'larda böyle. Gigabit kablosuzda alırsınız o da teorikte kalıyor 400 küsurü geçmiyor.

Yani laptoptan dolayı 100Mbps hızı geçemiyorum öyle mi?

Kullandığınız router falan varsa bunda da gigabit port var mı? Bazı modellerde gigabit port yok. Dediğiniz gibi Wi-Fi ile yüksek hız verebilecek var ama kablo ile 100'de kalıyor.

Direkt modemden çekiyorum kabloyu, 7 metre bir şey zaten.

Lan sürücüleri güncel mi? Gigabit port var diye gördüm Monster'ın sitesinde.

Güncellemeye çalıştım ana becerememiş olabilirim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı