Steam 1 Gbps indirme hızı 1 dakika sonra 5-10MB/s'ye düşüyor

Yumehon

Femtopat
Daha fazla  
Sistem Özellikleri
i5 13400f - rtx 3070ti - 2x8 16gb ram - 1tb sdd - cooler master 240 white soğutucu - h610 anakart - 2k 170hz monitör
Meslek
açıktan okuyor
1Gbps internetim var. Epic Games veya oyun Launcher'lerinde 800-900 Mbps indirme hızlarını alıyorum, hiç düşmüyor ama Steam'e gelince ilk 1 dakika 600 civarı seyrederken bir anda 5-10Mbps'ye düşüyor ve Max 130'a çıktığını gördüm. Sebebini bilen var mı? Steam'de hız sınırı kapalı. Arka planda indirme açık bu arada.

Dosya Ekleri

• SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    211,4 KB · Görüntüleme: 70
Son düzenleyen: Moderatör:
1Gbps internetim var. Epic Games veya oyun Launcher'lerinde 800-900 Mbps indirme hızlarını alıyorum, hiç düşmüyor ama Steam'e gelince ilk 1 dakika 600 civarı seyrederken bir anda 5-10Mbps'ye düşüyor ve Max 130'a çıktığını gördüm. Sebebini bilen var mı? Steam'de hız sınırı kapalı. Arka planda indirme açık bu arada.

Steam indirme bölgeni Ukrayna veya Almanya yapıp dener misin Türkiye için zorunlu hız kısıtlaması koyduğuna dair bir şeyler duymuştum test etmiş oluruz.

Benim internette 80 90 arasında hiç 130a çıktığını görmedim Bant sınırlaması var mı yok mu bak belki sınırlama vardır.

Kendi sorunuzu kendiniz cevaplamışsınız hocam.

Nasıl yani hocam anlamadım?

Sunucuyu ABD whasingtona çektim indirme hızını bak fırladı düşmüyor 😅😅

Dosya Ekleri

• SharedScreenshot.jpg
    SharedScreenshot.jpg
    124,8 KB · Görüntüleme: 31
Nasıl yani hocam anlamadım?

Sunucuyu ABD whasingtona çektim indirme hızını bak fırladı düşmüyor 😅😅
Hocam siz iki yerden indirmeyi başlatıyorsunuz. Epic Games ile Steam ile aynı anda indirmeyi başlatırsanız tabii ki düşük hız verir. O yüzden arkadaş kendi sorunuzu kendiniz cevaplamışsınız demiş.

E denemek lazımmış demeki :) @cumali_032
Yok hocam. Adam yukarıdaki indirmede Epic Games ile Steam'i aynı anda indirmeyi başlatmış. Bu yüzden stabil bir bağlantı vermiyor.

Hocam siz iki yerden indirmeyi başlatıyorsunuz. Epic Games ile Steam ile aynı anda indirmeyi başlatırsanız tabii ki düşük hız verir. O yüzden arkadaş kendi sorunuzu kendiniz cevaplamışsınız demiş.

Yok hocam. Adam yukarıdaki indirmede Epic Games ile Steam'i aynı anda indirmeyi başlatmış. Bu yüzden stabil bir bağlantı vermiyor.

Hocam ben onu göstermek için yaptım ikisinden birini kapattığım zaman indirme hızları değişmiyordu.

Geri
Yukarı