Steam 1 Gbps Fiber İndirme Hızı Düşüyor

Yasinbvcx

Decapat
Steam'de internet hızım olması gerekenden çok yavaş ve bir türlü problemi çözemedim. Evimde TurkNet'in GigaFiber interneti var 1000/1000 fakat Steam indirmelerinde 35 MB/sn alıyorum, arkadaşımda da aynı internet var eş zamanlı oyun indirmeye başladığımızda 90-103 MB/sn hızlarına ulaşabiliyor, ben anlık bir 60 MB/sn hıza fırladım fakat sonra stabil 35-40 hatta 25'lere kadar düşüyor, sorunun çözümünü bir türlü bulamadım.

NetAdapter Repair programını kullandım fakat bir çözüme kavuşturmadı maalesef.
DNS olarak Google'ın DNS'sini kullanıyorum 8-8-8-8 / 8-8-4-4.
Steam indirme bölgesi Turkey-Ankara bütün bölgeleri denedim. Sonuç aynı.
Steam indirme önbelleğini temizle seçeneğini de 2-3 kere denedim maalesef sonuç aynı.
Farklı DNS denedim fakat sonuç aynı.

Dosya Ekleri

• FFW2eMmWUAYxlwR.jpg
    FFW2eMmWUAYxlwR.jpg
    37,8 KB · Görüntüleme: 120

enesAX

Picopat
Steam'de internet hızım olması gerekenden çok yavaş ve bir türlü problemi çözemedim. Evimde TurkNet'in GigaFiber interneti var 1000/1000 fakat Steam indirmelerinde 35 MB/sn alıyorum, arkadaşımda da aynı internet var eş zamanlı oyun indirmeye başladığımızda 90-103 MB/sn hızlarına ulaşabiliyor, ben anlık bir 60 MB/sn hıza fırladım fakat sonra stabil 35-40 hatta 25'lere kadar düşüyor, sorunun çözümünü bir türlü bulamadım.

Netadapter repair programını kullandım fakat bir çözüme kavuşturmadı maalesef.
Steam indirme bölgesi turkey-Ankara bütün bölgeleri denedim. Sonuç aynı.
Steam indirme önbelleğini temizle seçeneğini de 2-3 kere denedim maalesef sonuç aynı.

Türk Telekom gücü kardeşim.

1638219432269.png

AGEVRX

Decipat
Makaleler
1
Yer
MG
Steam'in sunduğu upload hızları o şekilde. İnternet kullanırken sadece sen download yapmıyorsun karşı tarafta upload yapıyor orayada yük biniyor.

Alper_TR

Hectopat

Netadapter repair programını kullandım fakat bir çözüme kavuşturmadı maalesef.
Steam indirme bölgesi turkey-Ankara bütün bölgeleri denedim. Sonuç aynı.

Görev Yöneticisi'nden Steam'e yüksek öncelik verdiniz mi?

theberat

Decapat
Makaleler
1
Üstteki arkadaşın dediği gibi HDD'den de kaynaklı olabilir. Steam'den kaynaklı bir durum değil. Belki de anakartındaki ethernet kartının kaldırabileceği en yüksek hız bile bu olabilir. Biraz derin araştırmak gerekiyor.

Yukarı