Steam Steam 1 Gbps Fiber İndirme Hızı Çok Düşüyor

Alperclktp

Femtopat
Daha fazla  
Steam'de internet hızım olması gerekenden çok yavaş ve bir türlü problemi çözemedim. Evimde Turkcell Superonline'in 1000MBPS paketi var fakat Steam indirmelerinde 45-50 MB/sn alıyorum, ara ara 60-65MB/sn'ye kadar yükseliyor fakat sonra hızla düşüp 30-35'lerde stabil bir şekilde kalmaya devam ediyor. Sorunun çözümünü bir türlü bulamadım.

NetAdapter Repair programını kullandım fakat bir çözüme kavuşturmadı maalesef.
DNS olarak Google'ın DNS'ini 8-8-8-8 / 8-8-4-4. ve de Cloudflare'ın 1.1.1.1 / 1.0.0.1'sini kullandım fakat gene bir değişiklik olmadı. Farklı DNS denedim fakat sonuç aynı.

Steam indirme bölgesi Turkey-Ankara ve bütün bölgeleri denedim. Sonuç aynı.

Steam indirme önbelleğini temizle seçeneğini de 2-3 kere denedim. Sonuç aynı.

CMD'yi yönetici olarak başlatıp SFC/SCANNOW yazmayı denedim. Sonuç aynı.

Device Manager'deki Event timer i disable yapıp denedim. Sonuç aynı

BIOS güncellemesi yapıp denedim. Sonuç aynı.

Belki Ethernet kablom zayıf geliyordur dedim CAT6-A kablo taktım. Sonuç aynı.

İşlemcimin çekirdeğini artırdım. Sonuç aynı

İşemcim AMD Ryzen 5 3600X
Kısacası denemediğim hiçbir şey kalmadı ama çözümünü bir türlü bulamadım bilen birisi varsa yardımcı olsun teşekkürler :)

speed_test_data.jpeg

1674669331687.png

steam_download.jpeg

Turkcell Superonline

1674669331655.png

Steam, Epic Games, ve Browser her yerde sonuçlar birbirine yakın. 55-60MB/S'yi geçemiyorum.

Dosya Ekleri

• 1674668945782.png
    1674668945782.png
    14,1 KB · Görüntüleme: 132
LAN driverini falan güncelledin mi? (yazdıysan göremedim)

Son düzenleyen: Moderatör:
Sunucu trafiğinin hepsini siz kullanamazsınız diğer kullanıcılara bir şey bırakmanız lazım :D

Hocam diğer siteleri bilmem de Steam'de kısıtlama var. En hızlı Ubisoft'dan indirme yapabilirsiniz orada hız yok.
Hocam YouTube'dan bakıyorum 1000MBPS kullanan herkes çok rahat bir şekildee 100-110MB/S leri görebiliyor sadece oda değil browser'dan vs de 50MB/S üzeri indirme yapamıyorum.

LAN driverini falan güncelledin mi? (yazdıysan göremedim)
Ekstra bir güncelleme yapmadım sanırım ama o yazdığım şeylerin hepsini yaptım. Ekstra olarak LAN driver'larımı nereden güncelleyebilriim ?

Birçok sunucu zaten bu kadar hızı destekliyor.
Ama izlediğim kişiler dediğim hızlara çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar ve de steam,epic gibi oyun servislerini geçtim tarayıcıdan da 50MB/S yi geçemiyorum

Bunu denediniz mi? SFC scannow kısmını demiyorum.

Bunu denediniz mi? SFC scannow kısmını demiyorum.
Orada kullanılan programı diyorsanız evet onu da denedim 4-5 kez hatta ama sonuç aynı :/

Ama izlediğim kişiler dediğim hızlara çok rahat bir şekilde ulaşabiliyorlar ve de Steam, Epic gibi oyun servislerini geçtim tarayıcıdan da 50MB/S yi geçemiyorum.

50MB/s dediğin 400Mbps/s ediyor. 1Gbps kullanıp Türkiye'de bunun %40'ını bir sunucuda kullanmak bile başarı.

Yeni konular

Geri
Yukarı