1 Gbps internet olmasına rağmen en fazla 400 Mbps alınıyor

ertasugur

Decapat
Daha fazla  
Merhabalar; Turk Telekom 1 Gbps internetim var, Wi-Fi ile öax 300-400 Mbps görüyorum. Kablolu kullanamıyorum ofis içi olduğundan.

Bana modemi takan ekip Wi-Fi ile test etmenden kaynaklı bu şekilde hız alıyorsun, senin cihazının içinde ki port Max onu destekler. Kablolu test edersen o zaman 1 Gbps hız alabilirsin demişti. Acaba Wi-Fi ile bu hızı almamın bir yolu var mı? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Ayrıca bu Wi-Fi ile 1 Gbps alamama olayı uydurma mı yoksa gerçekten böyle mi?

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhabalar; Turk Telekom 1 Gbps internetim var, Wi-Fi ile öax 300-400 Mbps görüyorum. Kablolu kullanamıyorum ofis içi olduğundan.

Bana modemi takan ekip Wi-Fi ile test etmenden kaynaklı bu şekilde hız alıyorsun, senin cihazının içinde ki port Max onu destekler. Kablolu test edersen o zaman 1 Gbps hız alabilirsin demişti. Acaba Wi-Fi ile bu hızı almamın bir yolu var mı? Bilgisi olanlar aydınlatırsa çok sevinirim.

Ayrıca bu Wi-Fi ile 1 Gbps alamama olayı uydurma mı yoksa gerçekten böyle mi?
Doğru demiş bende de turknet gigafiber var amar 400Mbps civarı alıyorum wi-fi ile. Kablolu olarak 900 civarı.

@ertasugur Donanımdan kaynaklı düşük hız alma ihtimaliniz var. Laptop kullanıyor iseniz modelini masaüstü kullanıyor iseniz anakart modelini söyler misiniz?
HP Pavilion Gaming - 15-ec0019nt laptop modelim. Masaüstü pc kullanmıyordum onuda wifi ile kullanmam gerekecek Kingboss AC1200 Wi-Fi Adaptör Dual Band USB 3.0 Fiyatı - Trendyol bu ürünü sipariş edeceğim onla daha yüksek alırmıyım sizce.

Bilgisayarın wireless kartını ve modemi değiştirseniz alabilirsiniz muhtemelen.
Bunu laptopta denedim masaüstü pc içinde wifi kartı alacağım Kingboss AC1200 Wi-Fi Adaptör Dual Band USB 3.0 Fiyatı - Trendyol bu kart ile alabilirmiyiz 1 Gbps hız?

Telekomun verdiği "TP-LİNK EX20V AX1800" isimli modemi kullanıyorum şuan.

Bazı Wi-Fi 6 uyumlu modemler, özellikle Superonline Huawei modelleri, çift kanalı desteklediklerinde (160MHz), 700 ila 800 hızlarında daha yüksek bağlantı hızları sağlayabiliyorlar. Ancak, TP-Link EX20v 80MHz kanal genişliğini kullandığı için bağlantı hızı genellikle 300 ila 400 arasında kalabiliyor. Modeminize bağlı cihazlarda düşük hız sorunu yaşanabiliyor çünkü cihazlar kendi aralarında bant genişliğini paylaştıkları için. Bu nedenle, yüksek hız isteyenler genellikle evlerinde deco sistemi veya kablolu bağlantıyı tercih ediyorlar. Ayrıca cihazlarınızda Wi-Fi 6 protokolününde desteklemesi gerekiyor.

HP Pavilion Gaming - 15-EC0019NT laptop modelim. Masaüstü PC kullanmıyordum onu da Wi-Fi ile kullanmam gerekecek Kingboss AC1200 Wi-Fi Adaptör Dual Band USB 3.0 Fiyatı - Trendyol bu ürünü sipariş edeceğim onunla daha yüksek alır mıyım sizce.

Bu ürünü bende kullanıyorum. İşinizi gayet iyi bir şekilde görecektir. Ayrı yaten @SpecxHQ bahsettiği konuyu da göz önünde bulundurmanda fayda var. Eğer modemden kaynaklı böyle bir durum var ise, sadece tek taraflı Wi-Fi adaptör alıp kullanmak sorunu çözmeyecektir.

Yeni konular

Geri
Yukarı