1 gigabit internet ile dijital oyun servislerinde düşük indirme hızı

Beyaz Saray

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. 1 Gbps Superonline internetim var, hız testi yaptığımda 940 Mbps download, yaklaşık 60 Mbps upload hızı alıyorum. Steam, Epic Games ve Xbox'da oyun indirirken 30-40 Mbps hızla indiriyor. Internet Download Manager'dan dosya indirirken 70-100 Mbps civarı hızla indiriyor. İlk defa olan bir şey değil, bu internete geçtiğimden beri bu şekilde. Sunucu yoğunluğuyla falan alakası olduğunu zannetmiyorum yani. Nasıl hızlandırabilirim?

Merhaba. 1 Gbps Superonline internetim var, hız testi yaptığımda 940 Mbps download, yaklaşık 60 Mbps upload hızı alıyorum. Steam, Epic Games ve Xbox'da oyun indirirken 30-40 Mbps hızla indiriyor. Internet Download Manager'dan dosya indirirken 70-100 Mbps civarı hızla indiriyor. İlk defa olan bir şey değil, bu internete geçtiğimden beri bu şekilde. Sunucu yoğunluğuyla falan alakası olduğunu zannetmiyorum yani. Nasıl hızlandırabilirim?

Ethernet kablosu kullanıyorsan onunla alakalı olabilir.

Oyun içerisindeki durum daha çok önemli ama…
Her şeyi kenara bırakın superonline nın kendisi problemli sorunlu. Düşmanıma bile önermiyorum. Araştırın görürsünüz zaten.

Son düzenleme:

O olayın sizin internetinizle alakası yok. Oyunları indirdiğiniz serverlerin kısıtlaması ile alakalı. İsterseniz 10 Gbps internetiniz olsun. Karşı taraf 10 Mbps ile indirmene izin veriyorsa yapabileceğin bir şey yok.

Karşı tarafın Upload hızından bağımsız olarak bu servisler sıkıştırılmış dosya olarak indirtiyor bilgisayar, işlemci gücünü sömürüyor yüksek hızda indirmek. Harddisk de kullanıyorsanız maalesef doğal. IDM konusunda da tamamen platforma bağlı durum.

Parasını verdiği hızı almak istiyor olabilir mi? Size hızlı gelmesi yeterli olduğu anlamına gelmiyor.

Hızını alıyor zaten muhtemelen 100 dediği 100 mb/s yani bu da 1000 gibi bir hıza denk geliyor.

Superonline kaynaklı bir sorun, kullandığım zamanlarda çok hız kısıtlaması, oto sansür, ping gibi olaylar yaşamıştım. Çoğu kullanıcı statik IP alarak bu sorunları çözüyordu.

Ben de oralardan geldim hocam 2 sene önce 8 Mbps internet kullanıyordum :(

Bence de gayet hızlı ama IDM'den 100 MBps ile indirirken Xbox'ta 30 MBps ile indirmek istemiyorum.
Oyun içerisindeki durum daha çok önemli ama…
Her şeyi kenara bırakın superonline nın kendisi problemli sorunlu. Düşmanıma bile önermiyorum. Araştırın görürsünüz zaten.
Doğrudur hocam zorunluluktan Superonline'a geçtik. Yeni taşındığımız yerde en uyguna 1 gigabiti Superonline veriyordu, yoksa Turknet kullanıyorduk memnunduk da.
Karşı tarafın Upload hızından bağımsız olarak bu servisler sıkıştırılmış dosya olarak indirtiyor bilgisayar, işlemci gücünü sömürüyor yüksek hızda indirmek. Harddisk de kullanıyorsanız maalesef doğal. IDM konusunda da tamamen platforma bağlı durum.
Evet çoğu oyunu harddiske indiriyorum maalesef. İşlemcim de o kadar iyi değil, i3 10105f. Yapacak bir şey yok bu durumda sanırım.
Hızını alıyor zaten muhtemelen 100 dediği 100 mb/s yani bu da 1000 gibi bir hıza denk geliyor.
Yanlış anlamışsınız IDM'de hızımı alıyorum 100 MB/sn ama Steam'de falan düşük hız oluyor.

Saniyede 120mb indirmen var.
IDM'de 20, oyun platformlarında 80 kaybın var.
Normal ADSL kullananlar da kayıplar yaşar lakin sizin oran fazla.
Eğer testte 940 alıyorsanız karşı tarafın sunucuları ile alakalı bir durumdur yine de ayarlarınızı gözden geçirin derim belki kısıtlamışsınızdır.

Geri
Yukarı