1 gün önce çalışan RAM şimdi çalışmıyor

mad18

Decapat
Daha fazla  
Anakart
ga g41m combo
İşlemci
q9400
Dün sahibinden üzerinden 2 tane DDR3 1333'lük RAM aldım 4 GB ardından bu RAM'leri taktım çalıştı sıkıntı yoktu daha sonra aradan 1 gün geçti PC'yi açtığımda fanlar çalıştı vs. ama görüntü asla gelmedi ve arada kendi kendine restart atmaya başladı daha sonra RAM'ı çıkardım taktım vs derken bir tane RAM'in çalışmadığını öğrendim RAM'de hiçbir fiziksel hasar yok neden çalışmıyor bir çözümü var mıdır sormak istedim.

Dün sahibinden üzerinden 2 tane DDR3 1333'lük RAM aldım 4 GB ardından bu RAM'leri taktım çalıştı sıkıntı yoktu daha sonra aradan 1 gün geçti PC'yi açtığımda fanlar çalıştı vs. ama görüntü asla gelmedi ve arada kendi kendine restart atmaya başladı daha sonra RAM'ı çıkardım taktım vs derken bir tane RAM'in çalışmadığını öğrendim RAM'de hiçbir fiziksel hasar yok neden çalışmıyor bir çözümü var mıdır sormak istedim.

Aldığın kişiye ulaş bozuk mal satmış.

Dün sahibinden üzerinden 2 tane DDR3 1333'Lük RAM aLdım 4 GB ardından bu RAM'Leri taktım çaLıştı sıkıntı yoktu daha sonra aradan 1 gün geçti PC'yi açtığımda fanLar çaLıştı vs. ama görüntü asLa geLmedi ve arada kendi kendine restart atmaya başLadı daha sonra RAM'ı çıkardım taktım vs derken bir tane RAM'in çaLışmadığını öğrendim RAM'de hiçbir fizikseL hasar yok neden çaLışmıyor bir çözümü var mıdır sormak istedim.
Aynısı bende de oldu, ne yaptıysam rami kurtaramadım, siz yine de ramin sarı yerlerini silgiyle silin sonra tekrar takın, olmazsa ramlerin yerlerini değiştirin

Silgiyle sildim olmadı biraz denedim yine sildim her türlü taktiği yaptım RAM yer değiştirme vs. vs. Statik elektriktendir dedim statik elektrik boşaltmayı da yaptım.

Aldığın kişiye ulaş bozuk mal satmış.

Adamla konuştum bir şeyler söyledi yine düzeltmek için yardımcı olmaya çalıştı bende çalışıyordu iyi paketlemiştim falan iyi biriydi bozuk göndereceğini sanmıyorum bozuksa da nasıl bir bozukluk anlamadım.

RAM'leri iade ettim bugün.

Son düzenleyen: Moderatör:

Yeni konular

Geri
Yukarı